תואר בהנדסה, כרטיס הכניסה שלך לשוק העבודה תואר בהנדסה - עזריאלי מכללה להנדסה

תואר בהנדסה, כרטיס הכניסה שלך לשוק העבודה
העידן הטכנולוגי העלה מאוד את הדרישה למהנדסים מכל התחומים ואיתה גם את היוקרה של המקצוע ושל לימודי תואר בהנדסה לקראתו. מספיק לדפדף מעט בעמודי ובאתרי הדרושים כדי להתרשם מהביקוש העצום לבעלי תואר בהנדסה מצד חברות התעשייה והטכנולוגיה. עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים הוקמה על מנת לענות על ביקוש זה, ולהכשיר מהנדסים בעלי תואר B.Sc. למקצועות טכנולוגיים מתקדמים.

לימודי הנדסה במכללת עזריאלי להנדסה מאתגרים ודורשים השקעה רבה, אולם בסיומם תצאו עם מקצוע מבוקש ויוקרתי, כשבאמתחתכם ההכשרה היסודית ביותר לקראת השתלבותכם המוצלחת בשוק העבודה.
הלימודים מקנים ידע נרחב במדעים ובמקצועות היסוד, המהווה בסיס אקדמי תיאורטי, ועליו נבנים היסודות ההנדסיים-טכנולוגיים ולימודי ההתמחות המעשיים, כולל קורסי מעבדה שונים.

תואר ראשון בהנדסה – הכנה לשוק העבודה

בשנה הרביעית ללימודים, מבצעים סטודנטים לתואר ראשון בהנדסה בכל המחלקות פרויקט גמר, בו הם משלבים את הידע, הכישורים והמיומנויות אשר צברו במהלך שנות לימודיהם, לטובת ביצוע עבודת מחקר יישומית/תיאורטית בחברה מהתעשייה או באוניברסיטה, בליווי מנחה אישי מהאקדמיה. הפרויקט מכין את הסטודנטים לעבודה לאחר סיום תואר ראשון בהנדסה, תחת דרישות וצרכים אמיתיים, לקראת השתלבותם בתעשייה המתקדמת.

בסיום הלימודים, מקבלים בוגרי תואר ראשון בהנדסה B.Sc., המעניק ידע תיאורטי מקיף, וידע מעשי הנגזר מהתאמת תכניות הלימודים לצורכי המשק והתעשייה, ומהחיבור האיתן של המכללה עם חברות מובילות בתעשייה המתקדמת.

תואר בהנדסה – מחלקות לימודי הנדסה:

תואר ראשון ותואר שני בהנדסת תוכנה

לימודי הנדסת תוכנה מקנים ידע נרחב במקצועות הבסיס (מתמטיקה ומדעי המחשב), ובנוסף, מלמדים את הסטודנטים לסגל ראייה מערכתית הנדרשת במקצועות הנדסיים, ולפתח מערכות תוכנה באופן מעשי – חלק ניכר מלימודי תואר ראשון בהנדסה מוקדש לתכנון, ניתוח ופיתוח מערכות תוכנה, הן בעבודה אישית והן כחלק מצוות. לצד אלה, מציעה תכנית הלימודים בהנדסת תוכנה, מגוון קורסים המעניקים מיומנויות חשובות הנדרשות למהנדס תוכנה, בתחומים של פיתוח תוכנה, כלכלה, ניהול עסקי ועוד.

משך לימודי תואר ראשון בהנדסה במחלקה להנדסת תוכנה הוא ארבע שנים. בשנה הרביעית ללימודים, מבצע הסטודנט פרויקט גמר, תחת הנחייה אישית של מנחה מהאקדמיה ומהתעשייה. עם סיום הלימודים, מוענק לסטודנט התואר האקדמי "בוגר במדעים" בהנדסת תוכנה (B.Sc. in Software Engineering), והוא מוכר בתעשייה כמהנדס תוכנה.

 

תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה

לימודי תואר ראשון בהנדסה במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה שמים דגש על הקניית תשתית מדעית רחבה, מתן כלים להתמודדות עם בעיות הנדסיות בעתיד ועידוד יכולת הלמידה העצמית. בשנתיים הראשונות מתמקדים הלימודים במדעים ובמקצועות יסוד כגון מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית, עקרונות בתורת החשמל והאלקטרוניקה, תכנות ושימוש במחשב.

בשנתיים הבאות נלמדים המקצועות העיקריים של הנדסת אלקטרוניקה והסטודנט בוחר את מסלול ההתמחות: תקשורת או (VLSI (Very Large Scale Integration – התחומים המובילים את העשייה בתחום הנדסת החשמל והאלקטרוניקה בתעשייה, במחקר ובאקדמיה. בשנה הרביעית ללימודיהם מבצעים הסטודנטים פרויקט גמר, הנערך בחברה חיצונית, בליווי מנחים מהתעשייה ומהמכללה.

 

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

לימודי תואר ראשון בהנדסה במחלקת הנדסת תעשייה וניהול מתאפיינים בשילוב לימודים תיאורטיים יחד עם הקניית כלים יישומיים בהנדסה, במחשוב ובמקצועות הניהול. שילוב זה, נובע מהצורך של ארגונים וחברות להתייעל באופן מתמיד, ולהתאים עצמם לסביבה דינאמית הדורשת ללא הרף, שיפור בתפוקתו של הארגון.

כחלק מלימודי הנדסת תעשייה וניהול, לומדים הסטודנטים מקצועות מדע הנדסיים בסיסיים, כגון: מכאניקה, חשמל ואלקטרוניקה. בתחום הנדסת תעשייה וניהול כוללים לימודי היסוד את המקצועות: הסתברות וסטטיסטיקה, פסיכולוגיה עם דגש על התנהגות ארגונית, ניהול הייצור, בקרה ואבטחת איכות, וניהול פרויקטים.

תכנית לימודי הנדסה במחלקה מציעה שני מסלולי התמחות עיקריים: מערכות מידע וניהול התפעול. התמחויות אלו נבחרו מאחר שהן הנדרשות ביותר במערכות ובארגונים המתמודדים במורכבות, בתחרותיות ובדינמיות של העולם התעשייתי והעסקי כיום.

 

תואר ראשון בהנדסת חומרים מתקדמים

מטרת תכנית לימודי תואר ראשון בהנדסה במחלקה להנדסת חומרים מתקדמים, היא להכשיר את בוגריה במגוון תחומים במדע החומרים והתהליכים השונים הקיימים בו, לחשוף אותם לשיטות מחקר חדשניות, ולהכינם להשתלבות במחקר ובפיתוח של חומרים חדשים בתעשייה המתקדמת עתירת הידע והטכנולוגיה, או בלימודי הנדסה לתארים מתקדמים באוניברסיטאות.

לימודי הנדסה במחלקה נפרסים על פני ארבע שנים, אשר במהלכן מוענקת הכשרה רחבה ומעמיקה במדעים (מתמטיקה, פיזיקה וכימיה), המאפשרת הבנה אקדמית של יסודות אלו, ומקנה כלים ומיומנויות ללימוד עצמי והתמודדות אופטימאלית עם השינויים המהירים החלים בתעשייה המתקדמת.

קורסי ההתמחות המוצעים בתכנית הלימודים הם: התקנים אלקטרו-אופטיים, חומרים למיקרו-אלקטרוניקה, עיבוד חומרים בשיטות מתקדמות ועוד. בנוסף, הסטודנטים לומדים קורסי מעבדה רבים המציגים טכנולוגיות שונות בתחום. במהלך השנה הרביעית ללימודים הסטודנטים נדרשים לבצע פרויקט גמר בתעשייה, לקראת השתלבותם המוצלחת בתעשייה המתקדמת.

 

תואר ראשון בהנדסה פרמצבטית (התמחות בתרופות ומזון)

תכנית לימודי הנדסה ייחודית לעזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים, הנערכת בשיתוף עם חברת טבע – מהחברות המובילות בעולם בתחום הפארמה. תכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסה במחלקה להנדסה פרמצבטית מתמקדת בהיבטים הנדסיים תכנוניים ותעשייתיים של תעשיית התרופות, ההתקנים הרפואיים והביוטכנולוגיה הרפואית, כמו גם תעשיית המזון, תוספי המזון והקוסמטיקה.

בהנדסה פרמצבטית לומדים על תהליך פיתוח תרופות של מרכיב פעיל נתון. הרבה מהתהליכים, שיטות האנליזה והבקרה משמשים גם את תעשיית המזון כך שבסוף התואר ניתן להשתלב בתעשיית הפרמצבטיקה או המזון, לרבות יחידות מחקר ופיתוח, קווי ורצפות הייצור, ניהול ופיתוח מערכי אבטחה ובקרה, אנליזה מתקדמת, התאמה לשימוש קליני, תארים מתקדמים רלוונטיים ועוד. השילוב פארמה ומזון פותחת את הדלת ליישומים חדשניים ולמחקר בחזית המדע.

 

תואר ראשון בהנדסת מכונות

לימודי תואר ראשון בהנדסה במחלקת הנדסת מכונות מכשירים את הבוגרים לעסוק בפיתוח, תכנון, ייצור ובקרה של מערכות מכניות על ידי הקניית ידע וכלים המבוססים על הנדסת מכונות קלאסית. השאיפה לחבר את הלימודים ככל הניתן לנעשה בשטח הובילה את עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים לזהות את תחום המיקרו-מערכות (MEMS) כתחום מפתח בתעשייה המתקדמת, ועל כן נבחר תחום זה כהתמחות בלימודי הנדסת מכונות.

תכנית לימודי הנדסה במחלקת הנדסת מכונות כוללת לימודי בסיס במדעים: הנדסת מכונות קלאסית, מתמטיקה, פיזיקה וכימיה, הנדסה יישומית מתחומים מגוונים כדוגמת: רובוטיקה, מערכות כוח וחום, מיזוג אוויר ועוד.

ההתמחות במיקרו-מערכות נוגעת בתחומים שונים מעולמות ההנדסה והמדעים ומעניקה לסטודנטים תוספת רב-תחומית משמעותית הן בידע תיאורטי והן בניסיון מעשי באמצעות מערך מעבדות וניסויים מתקדם. פרויקט הגמר, הנערך בשנה הרביעית ללימודים, בליווי מנחים מהתעשייה ומהאקדמיה, מכין את הסטודנטים להתמודדות עם אתגרי התעשייה המתקדמת.

 

תואר ראשון בהנדסה אזרחית וסביבתית של הטכניון

תכנית יוקרתית המתקיימת בשיתוף עם הטכניון- השנתיים הראשונות ללימודי תואר ראשון בהנדסה במחלקת הנדסה אזרחית וסביבתית מתקיימות במכללה והשנתיים הנוספות בטכניון. הלימודים המשולבים, מציעים את ההכשרה הטובה ביותר למקצוע מרתק ומבוקש, המאפשרת להשתלב בקלות בשוק העבודה וכן להמשיך וללמוד לתארים מתקדמים.
תכנית לימודי ההנדסה של במחלקת הנדסה אזרחית וסביבתית מציעה חמש התמחויות: הנדסת מבנים, הנדסת ניהול ובנייה, הנדסת תחבורה, הנדסת משאבי מים וסביבה וכן הנדסה אזרחית כללית.

תכנית הלימודים שמה דגש רב על מדעים מדויקים (פיזיקה, מתמטיקה, כימיה ואנגלית) ומקצועות הנדסה בסיסיים כגון: מבוא למכניקה הנדסית, מכניקת הזורמים, תכנות מחשבים, ניתוח מערכות וגרפיקה הנדסית. במחצית השנייה של תכנית הלימודים, הסטודנטים לומדים עקרונות תכן מבנים, תחבורה, הנדסת הסביבה, הידרוטכניקה ואת העקרונות והשיטה הנדרשים במדעי הבנייה, בתכן הנדסי ובניהול.

כתמיכה למערכת הלימודים העשירה, עומדות לרשות הסטודנטים מעבדות למכניקת הקרקע, לדרכים ואספלט, לחומרי בניין, למודלים למבנים, להידרוליקה, להנדסה סביבתית, למדידות ו-GPS, למיפוי ספרתי ו-GIS, לפוטוגרמטריה וחישה מרחוק. בסיום הלימודים זכאי הסטודנט לקבלת תואר בהנדסה אזרחית וסביבתית של הטכניון.

 

מסלולי לימודי הנדסה נוספים הנלמדים בעזריאלי מכללה להנדסה:

משתפים איתנו פעולה
בואו להיות מהנדסים מלא/י פרטים
אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה
יעוץ ורישום פועל בימי א-ה בין השעות 9:00 – 19:00 | טלפון: 9087*