לימודי הנדסת חומרים מתקדמים לתואר ראשון .B.Sc הנדסת חומרים מתקדמים

לימודי הנדסת חומרים מתקדמים לתואר ראשון .B.Sc
הנדסת חומרים

מהי הנדסת חומרים מתקדמים?

לימודי הנדסת חומרים בעזריאלי מכללה ללימודי הנדסה עוסקים בהבנת תכונות והתנהגות של חומרים מתכתיים, קרמיים, פולימריים וחומרים מרוכבים, המשמשים לייצור מוצרים ומערכות בכל שטחי הטכנולוגיה העכשווית. מהנדס חומרים מלווה את תהליך הייצור משלב בחירת החומרים וקביעת התהליכים הדרושים לפיתוח המוצר, ועד הרצת פס הייצור ובקרת המוצר המוגמר.

במהלך העשורים האחרונים, צבר תחום הנדסת החומרים תאוצה בפיתוח חומרים ותהליכים חדשים בתעשיות מתקדמות, ותוך כך גדלה המודעות לתרומה שיש למקצוע הנדסת חומרים בקידום תעשיות עתירות ידע וטכנולוגיה. חומרים כאלה משולבים כיום בכל התעשיות המודרניות.

מהנדס חומרים – התפקיד ותחומי אחריות

פיתוח וייצור כל מוצר מבוסס על ידע של מהנדס חומרים; ניקח לדוגמה את תפקידיו של מהנדס חומרים העוסק בפיתוח של  אמצעי מיגון למיניהם – כמו אפוד מגן קראמי. כל תהליך התכנון, הייצור והבדיקה שלו עם קליעים וכלי נשק שונים, מתבצע על-ידי קבוצות מחקר ופיתוח בהן משולב תמיד מהנדס חומרים. דוגמאות נוספות: בחירת חומרים ואפיון תכונות חומרים במהלך פיתוח וייצור של מכונית, מטוס, מעבורת חלל; שתלים רפואיים לתעשייה הביו-רפואית; מעבדים לטלפונים סלולאריים ולמחשבים; מסכים גמישים שאינם שבירים ועם זאת שקופים, רכיבים חכמים וזעירים להתקנים מיקרו-אלקטרוניים ורכיבים אלקטרואופטיים, ממברנות בתהליכי התפלת מים ועוד.

כל פיתוח של טכנולוגיה חדשה תלוי בבחירת חומרים, עליה אמונים מהנדסי החומרים. לכן, ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, תחום הנדסת חומרים הופך לחשוב ורלוונטי יותר.

אולי יעניין אותך גם:

משתפים איתנו פעולה
הצטרפו אלינו מלא/י פרטים
אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה
יעוץ ורישום פועל בימי א-ה בין השעות 9:00 – 19:00 | טלפון: 9087*