מה ההתמחות הכי פופולרית בלימודים לתואר בהנדסה?

גם אם אתם רואים בהנדסה את העתיד שלכם, רוב הסיכויים שאתם עדיין לא יודעים מה תחום ההתמחות שבו אתם רוצים לעסוק עד סוף הקריירה. מה התחומים הפופולריים ביותר, והאם הם מתאימים לך? אנחנו  נעזור לכם לגלות.

לכל תחום בהנדסה יש ייחוד משלו. העובדה שההורים ציפו ממך ללכת להנדסת חשמל לא ממש מספיקה, וצריך להיות לך איזשהו קשר למקצוע. אם לא מתחשק לך להסתכל על המרצים עם פרצוף של סימן שאלה, כדאי לוודא שיש לך היכולות הלימודיות הדרושות להתמודד איתו, כמו הבנה עמוקה בפיזיקה ומתמטיקה, ובחלק ממסלולי הלימוד – גם בכימיה ובתחומים נוספים.

פיזיקה ומתמטיקה לא סינית בשבילך? מעולה. השלב הבא הוא להגיע למסקנה מהו התחום המתאים לך ביותר, ואם מה שמתאים לך הוא ללכת עם החבר'ה לאן שכולם הולכים – זה בסדר. אנחנו לא שופטים. אפילו נספר לך בדיוק מה אחרים מסביבך בוחרים.

ההתמחויות הכי פופולריות בהנדסה

אז כבר הסכמנו על זה שבהנדסה יש כמה תחומים. לחלקם, מן הסתם, יש נקודות השקה ודמיון. אבל אם בוחנים כל תחום מקרוב, מבינים שמדובר בתחומים שונים זה מזה. בין אם זה תחום המזון, המכונות, הרפואה, המחשבים או אחרים – בכל אחד מהם אפשר להמציא ולחדש, אם יש לך מספיק דמיון, תעוזה והכי חשוב – ראש. אין ספק שכל תחומי ההנדסה מעניינים ולכולם יש פוטנציאל לשפר את החיים שלנו על הכדור הזה, אבל הנה חמשת התחומים הפופולריים ביותר.

  • החיים שלנו מלאים במוצרים ממוחשבים, שאנחנו כבר לא זוכרים איך זה להתנהל בלעדיהם. אפילו על המכונות הפשוטות ביותר שולטים רכיבי חומרה. אם יש לך יכולת לשלב בין חשיבה מופשטת ואלגוריתמית לבין עולם החומרה, ואם מעניין אותך לפתח ולתכנן מערכות חשמל ואלקטרוניקה, תקשורת מחשבים, הייטק ותוכנה, או לעבוד במכוני מחקר נחשבים ובפירמות לייעוץ הנדסי – התחום שלך הוא כנראה הנדסת חשמל ואלקטרוניקה.
  • החל ממסוע חשמלי פשוט ועד רכב חשמלי מתקדם ומערכות לסריקה ממוחשבת של חולים – כל מכונה (פשוטה או מסובכת ככל שתהיה) הומצאה בידי מהנדסים מיומנים. אם הדמיון והחשיבה שלך מגיעים לרזולוציה מטורפת של פרטי פרטים, ויש לך יכולת להבין בעיות בוערות ולהמציא להן פתרונות מוחשיים – התחום שלך הוא כנראה הנדסת מכונות.
  • בעידן הדיגיטלי שאנחנו חיים בו כיום, תוכנות קמות ומתפתחות כל הזמן. במציאות שבה כמעט כל פרט בחיים שלנו מכיל מחשב או עובד בעזרתו, יש צורך בתוכנות מחשב, מערכות הפעלה ואתרי אינטרנט, שאותם צריך לתכנן, לפתח ולתחזק. אם יש לך הבנה נרחבת בתחומי המתמטיקה ובעולם המחשבים, ובוער בך להוביל קדימה את העולם בפן הטכנולוגי – התחום שלך הוא כנראה הנדסת תוכנה.
  • אוכלוסיית העולם גדלה, וכל האנשים צריכים בתים. אלה עובדות ידועות. אבל האתגר הוא שהשטח נשאר קבוע. לתכנון של מבנה יש מגוון עצום של שיקולים והיבטים שצריך להביא בחשבון. חלק מהם קשורים למבנה עצמו (כמו חישוב עומסים, זוויות וחללים), וחלק לכל מה שהמבנה אמור להכיל – כגון חשמל, אינסטלציה ועוד. אם אתה מאלה שמסתכלים על מבנה ומיד רואים בו את הכוחות הפיזיקליים, תכנון התשתיות והיעילות הפונקציונלית? התחום שלך הוא כנראה הנדסת בניין.

אין לנו כדור בדולח, אבל העתיד שלך נמצא בהנדסה

לא משנה איזה תחום בדיוק הוא התחום שלך – הנדסה היא לא המקצוע לסמן בו "וי" ולהמשיך הלאה, לכן חשוב שהלימודים שלך יהיו במקום שיביא אותך למצוינות אקדמית ומעשית. מכללת עזריאלי היא הרבה יותר ממקום לסיים בו את התואר ויש בה יותר מאשר רמה אקדמית גבוהה ואווירה סטודנטיאלית. המכללה משתפת פעולה עם חברות ומיזמים מהתעשייה – מה שמסייע לסטודנטים לקבל כלים מעשיים להשתלבות בעבודה בהמשך. חוץ מהיתרון המעשי הברור – הסטודנטים שלנו זוכים להיכרות אישית עם אנשים שחיים ונושמים את התעשייה, וכך מתברגים לתעסוקה בתחום בקלות יחסית.

רוצה לקבל פרטים נוספים על מסלולי הלימוד או על מגוון המלגות שמוצעות לסטודנטים במכללת עזריאלי? אנחנו מזמינים אותך לפנות ליועצי הלימודים שלנו, כדי להתחיל את הצעדים הראשונים שלך בהנדסה כבר בשנה הקרובה.

 

 

 

קרא עוד