מיכאל אסרף

מיכאל אסרף

הנדסת תעשייה וניהול

מנכ״ל ומייסד שותף של חברת הסייבר Vicarius.

הלימודים במכללה זורעים את הניצנים למה שהסטודנט רוצה לעשות בעתיד.

את השותף שלי להקמת החברה, רועי כהן, הכרתי במהלך הלימודים ואפשר להגיד שהיוזמה הראשונה שלנו הייתה פרויקט הגמר בו פיתחנו מערכת לניטור זיהום אוויר בכל העולם. כבר בשלב הזה בנינו את הפרויקט במבנה של חברה עם מערכות ניהול פרויקטים ומעקב אחר באגים. אני חושב שרועי ואני זה דוגמא טובה לורסיטליות של השוק ביחס ללימודים. שנינו למדנו תעשייה וניהול, עבדנו כאנשים טכניים – אני כמתכנת ורועי כחוקר Malware  ולבסוף הגענו לצד היותר עסקי כשרועי מנהל את המכירות ואני ממנכ״ל.

כשהקמנו את החברה היינו חלק מהאקסלרטור עם מיכאל מזרחי AtoBe, בנוסף המכללה הייתה הלקוח הראשון ונשארה לקוח נאמן עד היום. קיבלנו הרבה תמיכה וסיוע והיום אנחנו גאים לקחת עובדים לחברה מהמכללה. בהזדמנות הזאת אולי אוסיף שאנחנו בצמחיה מסיבית ומגייסים להמון משרות, אם מישהו חושב שהוא מתאים מוזמן לפנות אלינו.

כיוון שלמדתי לימודי ערב הייתה לי הפריבליגיה לעבוד במשרה מלאה במקביל ללימודי התואר. במהלך התואר עבדתי בחברה שנקראת Deltathree  בתור מפעיל NOC  (Network Operation Center), למדתי שם המון על איך חברה קטנה מתנהלת ועל הריגוש שבלהיות בורג משמעותי במערכת קטנה. משם התקדמתי לחברת SecureIslands שגם שם הצוות היה מאוד קטן והעבודה הייתה מאוד מהנה, בסופו של דבר החברה נמכרה לMicrosoft