יניב כהן

יניב כהן

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מחזור תשס"ג

במסגרת לימודיי במכללה, אני ושותפי מרק וויסבלאי, ביצענו את פרויקט המהנדס בחברת "סלקום". במסגרת הפרויקט פיתחנו "מערכת בקרת ממסרים סלולארית". המערכת תוכננה כמערכת התרעה ובקרה על הממסרים הפזורים ברשת הסלולארית, המערכת מזהה את התקלות ושולחת הודעת SMS למרכז הבקרה על מהות התקלה ומיקומה. הפרויקט זכה לסיקור במוסף אקדמיה של עיתון "הארץ".

הלימודים במכללה הקנו לי כלים אקדמיים להשתלבות בלימודי המשך לתארים מתקדמים בהנדסה ולמחקר ופיתוח מתקדם בתעשייה.

כבר בשנה ד' התחלתי את לימודיי לתואר שני, .M.Sc בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות בתקשורת במכון הטכנולוגי חולון. בפרויקט הגמר שלי חקרתי את "תופעת חימום פלזמה ביונוספרה והשפעותיה על ערוץ תקשורת קרקע לווין". הפרויקט זכה להכרה בינלאומית.

במקביל ללימודי התואר השני עבדתי כמהנדס תמיכה של חברת "טוקיו אלקטרון" ב"אינטל", ולאחר מכן כמהנדס מערכת בחברת NDS.

משנת 2010 אני שותף וממייסדי חברת אימג'ן תלת מימד, חברה ייחודית המתמחה בהדפסות תלת מימד בכל גודל וכמות ללא צורך במשקפי תלת מימד, בעלת פיתוח ייחודי המאפשר הדפסות תלת מימד בעמדה ניידת בזמן אמיתי.

כיום, אני כותב את התיזה שלי בנושא "חקר תופעות דעיכה והפסד ערוץ, בערוץ תקשורת קרקע לווין".

בנוסף, אני ממייסדי ומנהל הפיתוח של חברת PIMS, חברה המפתחת ציוד רפואי דיאגנוסטי לגילוי וזיהוי של סרטן במערכת העיכול. התפקיד כולל פיתוח מוצר ייחודי לזיהוי בזמן אמיתי של רקמה החשודה כסרטנית, משלב הרעיון, פטנטים, ניסויים קליניים ופיתוח עסקי מול קרנות וחברות ביו-טכנולוגיה בין-לאומיות.

משנת 2012 אני מכהן בחבר הנאמנים של המכללה.