חנן ליפסקין

חנן ליפסקין

הנדסת תוכנה

תחילת לימודיי במכללה לוו בקשיים רבים. בתקופת המבחנים של הסמסטר הראשון נכשלתי בכל מועדי א', נשברתי מנטלית וחשבתי על הפסקת הלימודים.

הסיפור שלי הגיע לאוזניה של מנכ"לית המכללה, הגב' שלומציון לולו, אשר הפצירה בי לא להרים ידיים ואמרה לי "לא יעזור לך אתה תסיים את הלימודים ותהיה מהנדס, אם תאמין בעצמך, תצליח". במסגרת חונכות שמקיימת המכללה, נפגשתי עם סטודנט משנה מתקדמת לתואר, אשר ליווה אותי במהלך השנה הראשונה, דאג שאצליח במבחנים ובעיקר החזיר לי את המוטיבציה. עם הזמן צברתי ביטחון ועברתי בהצלחה את המבחנים, כאשר בשנה השלישית אפילו מצאתי עבודה בתחום (בחברת Cisco) והחונך שלי היה היה אותו סטודנט שליווה אותי.

במסגרת פרויקט הגמר, החלטתי לקחת על עצמי אתגר – להקים סטארטאפ משלי ("Keepers") אשר מטרתו להגן על ילדים מאלימות ברשתות החברתיות. במהלך הקמת הסטארטאפ, מר מיכאל מזרחי, מנהל תכנית האקסלרטור במכללה, הכריח אותי להירשם לתכנית וקישר ביני לבין ד"ר רד-אל בן אב מהמחלקה להנדסת תוכנה, ומשם התחלנו לפרוץ את הדרך המקצועית שלנו.

כיום, לאחר 4 שנים של לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה, אני עם תואר מהנדס ועם חברת סטארטאפ שבניתי במו ידי. ולחשוב שבסוף הסמסטר הראשון שקלתי לעזוב את התואר…