איתי שטראוס

מאז שאני זוכר את עצמי תמיד אהבתי לפרק ולבנות דברים ולהבין איך מערכות פועלות, מה שגרם לי לחשוב שאולי יום אחד ארצה להיות מהנדס. עם זאת, בתיכון לא אהבתי ללמוד, לא השקעתי בכלל והעברתי 4 שנים בלי ללמוד יותר מידי. במיוחד שעממו אותי מקצועות הליבה כמו מתמטיקה ופיזיקה ועוד. האווירה הזו שנוצרה סביבי בתיכון גרמה לי להאמין שלא אגיע רחוק.

אחרי התיכון כשעוד גרתי בארה"ב ניסיתי להתקבל לכמה אוניברסיטאות, ללא הצלחה, והחלטתי לעלות לישראל כדי לשרת בצבא. כשהשתחררתי מהצבא התחלתי לחשוב מה הלאה, והחלטתי שבכל זאת אנסה לעשות משהו עם עצמי ולרכוש השכלה גבוהה: נרשמתי למכינה קדם אקדמית, ששם בפעם הראשונה בחיי, באמת למדתי מתמטיקה ופיזיקה ברמה גבוהה ורק אז התברר לי שכן יש לי סיכוי להצליח באקדמיה ואפילו נהניתי מהלימודים.

כשקיבלתי את המכתב קבלה ללימודי הנדסת מכונות במכללת עזריאלי התרגשתי נורא.

למרות חששותיי שלא אסיים את התואר הקשה הזה, בכל פעם שנתקלתי בבעיה קיבלתי עזרה וסיוע מגורמים שונים במכללה, המרצים, מדור סטודנטים וחברים. בשנה השלישית שלי לתואר נפתח במכללה מאיץ הסטארטאפים AtoBe. מתוך סקרנות ורצון ללמוד על עולם היזמות נרשמתי למיונים ולהפתעתי התקבלתי לתכנית, כאשר בשנה ד' כבר מצאתי את עצמי מנהל חברת סטארט-אפ עם רעיון מדהים. כ- 9 סטודנטים ממחלקות שונות במכללה ביצעו אצלנו את פרויקט הגמר שלהם. את פרויקט הגמר שלי גם שילבתי בתוך הסטארט-אפ שלימים הביא להקמת חברה (Airscort Ltd.) אשר צברה מאז הישגים מרשימים.

אני כל כך שמח שבחרתי ללמוד במכללת עזריאלי ללימודי הנדסה שפתחה בפני את הדלת לתעשייה בצורה מיוחדת ואפשרה לי להכיר ולהיכנס לעולם ההנדסה והיזמות. אני מאד מרוצה מהמקום בו אני נמצא היום.