אינה ויזל קנבסקי

אינה ויזל קנבסקי

הנדסת חומרים מתקדמים, מחזור תשס"ב

התחלתי את לימודי לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים בתוכנית משולבת במדעים מדוייקים (פיסיקה – כימיה) ובמהרה גיליתי שיש לי יכולת ומוטיבציה לעבודה מחקרית. לצערי הרב, סיבות כלכליות מנעו ממני את המשך לימודי באוניברסיטה, לכן המכללה (בזכות המלגות המיוחדות) היוותה עבורי מסגרת חלופית לסיום לימודי לתואר הראשון שהינו שלב הכרחי לתחילת קריירה מחקרית.

כיום אני לומדת במסלול הישיר לדוקטורט בחומרים במכון ויצמן למדע ברחובות. במכון לומדים סטודנטים ממוסדות מחקר שונים ומגוונים בארץ ובחו"ל ומתוך השוואה אני יכולה להעיד כי תכנית הלימודים של המכללה מעניקה ידע רחב, מגוון ועדכני יותר מרוב המוסדות, ידע שנותן לי יתרון חשוב הן בהתמודדות עם הקורסים הניתנים במכון והן בעבודתי במעבדת מחקר.

פרויקט הגמר שלי נעשה גם הוא במכון ויצמן, במחלקה לחומרים ופני שטח בהנחיית פרופ' דניאל וגנר. הפרויקט עסק בחקירת תכונות מכניות של ננו-צינוריות, שהם צורה חדשה של חומר מוצק שנתגלתה לאחרונה. התכונות הבלתי שגרתיות של קבוצת חומרים זו מאפשרות בניית חומרים מרוכבים בעלי תכונות הנדסיות העולות בהרבה על אלה של החומרים המצויים בשימוש כיום. מכיוון שעבר זמן קצר מאז גילוים, יש צורך בחקירה יסודית של תכונותיהם, כדי לאפשר במהרה יישום יעיל בקנה מידה תעשייתי.