ללמוד, ובהול – 4 סיבות ללמוד הנדסת תעשייה וניהול

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול הם, חד משמעית, בחירה שיכולה להזניק קריירה בהייטק ובמגוון מקצועות בתחום ההנדסה

כשזה מגיע לבחירת תואר ראשון, היא מרגישה גורלית – נדמה שההחלטה שמקבלים היום תשפיע על כל החיים. אז צריך להגיד – במידה מסוימת זה נכון, אבל האמת היא שקיימת דרך לבחור כך ששלל אפשרויות יישארו פתוחות.

כשאנחנו מדברים על לימודי הנדסת תעשייה וניהול, חשוב לזכור שמדובר בלימודים נרחבים – כך שהם מספקים הכשרה שנותנת נקודת פתיחה מעולה – לא רק להייטק, אלא למגוון רחב ונוסף של משרות.

#1 דלתות נפתחות: לשמור את כל האפשרויות

הנדסת תעשייה וניהול היא תחום רחב ומגוון. היתרון הגדול של התחום הזה הוא שהכלים שהוא מספק למי שמתמחים בו מאפשרים להשתלב במגוון רחב של תפקידים ובמגוון תעשיות. בין אם מעניין אותך לעבוד בתחום הייצור, הלוגיסטיקה, הפיננסים, הבריאות, או כל תחום אחר – הנדסת תעשייה וניהול נותנת לכם את הכלים והידע הדרושים כדי להצליח בעבודה ולהתקדם לתפקידים בכירים וחשובים, שמעבר למעמד ולתחושת הסיפוק שהם נותנים – בדרך כלל יש בהם גם שכר גבוה, תנאים טובים ועניין רב.

#2 שילוב מנצח: לקבל הכשרה מקיפה

הנדסת תעשייה וניהול משלבת בין שלושה תחומי ידע מרכזיים – הנדסי, כלכלי וניהולי. השילוב בין כל השלושה נותן לכם יכולת לנתח מערכות מורכבות, לפתור בעיות באופן יצירתי ויעיל ולנהל פרויקטים בהצלחה. הידע הזה מאפשר לנהל שיח מקצועי עם כל הגורמים – מנהלי רכש, אנשי לוגיסטיקה, מנהלי מחלקות, המהנדסים והכלכלנים, כי יש הבנה מספקת בכל אחד מהשדות, והיכרות עם הטרמינולוגיה הנחוצה.

#3 מקצוע מבוקש: להצליח בשוק העבודה

מהנדסי תעשייה וניהול מבוקשים מאוד בשוק העבודה. חברות בכל הגדלים והתחומים זקוקות למומחים שיכולים לשפר את התהליכים שלהן, להגדיל את היעילות ולהוביל אותן להצלחה. מנהלים היום מבינים שהמשמעות של מהנדס תעשייה וניהול אחד מאפשרת לחברה להרוויח הרבה יותר מעלות ההעסקה שלו, מפני שהוא יודע למנף הרבה מאוד תהליכים במחלקות שאיתן הוא בא במגע. מהנדסי תעשייה וניהול נדרשים בשוק העבודה במקומות נחשקים כמו התעשייה האווירית, רכבת ישראל, רפאל, חברות תקשורת וסלולר, רשויות מקומיות, חברות ייצור ועוד רבות וטובות.

כמה מרוויחים מהנדסי תעשייה וניהול?

שאלה מעולה; מהנדסי תעשייה וניהול נהנים משכר גבוה ותנאים טובים. ככל שתצברו יותר ניסיון ותתמחו בתחום ספציפי, כך תוכלו להגדיל את המשכורת שלכם. רק כדי לעשות לכם סדר ולתת לכם מספרים – מהנדס מתחיל בתחום יכול להרוויח 15,000 ש"ח, בהמשך (5 עד 10 שנות ניסיון) כמעט להכפיל את הסכום ואחר כך להגיע לסכומים גבוהים הרבה יותר.

#4 הזנקה מדויקת להייטק: להשתלב בתעשייה החמה

במהלך הלימודים לומדים ניהול פרויקטים, ניתוח נתונים, פיתוח מערכות ועוד. הנדסת תעשייה וניהול היא פתח מצוין לתעשיית ההייטק, מפני שחברות הייטק רבות מחפשות מהנדסי תעשייה וניהול שיכולים להבין את המורכבות של פרויקטים מורכבים, להסיק מסקנות מנתונים ומערכות ולפרק את העבודה כך שתהיה יעילה. זו תעשייה שבה זקוקים למנהלי פרויקטים עם הכשרה שתעזור להם לתת מענה לתקלות – אך גם לאתר אותן ולהתריע עליהן. כמו כן, לנהל צוותי עובדים, להיות עם אצבע על הדופק בכל רגע נתון ולייעל כלכלית תהליכים מתוך ההבנה של עולם הכלכלה והלוגיסטיקה. מדובר בידע שנוגע בהרבה מאוד תחומים, וברגע שנקלטים לעבודה – אפשר להסתמך עליו ולהוציא אותו לפועל בקלות רבה.

המקצוע הנכון, בזמן הנכון, במכללה הנכונה

מכללת עזריאלי מכשירה מהנדסים ברמה אקדמית גבוהה ובאווירה טובה.

תכנית הלימודים במכללה נבנתה מתוך מחשבה מעמיקה על היום שאחרי התואר; בין הקורסים הנלמדים במסלול:

  • מדע נתונים באמצעות R
  • כריית ידע ולמידת מכונה
  • בינה עסקית
  • סייבר ואבטחת מידע
  • שיווק, פרסום ומכירות

הקשר עם התעשייה, חברות הייטק ומוסדות אקדמיים בארץ ובחו"ל מניב שיתופי פעולה מעניינים ומועילים, ומסייע לבוגרים להשתלב בעבודה סמוך לסיום התואר. הלימודים במכללת עזריאלי מלווים בחיי חברה פעילים ושיח פתוח עם הסגל המקצועי, שמאפיינים מאוד את האווירה של ירושלים, וכל זה – בשכר לימוד אוניברסיטאי, והענקת מגוון רחב של מלגות לזכאים.

הסטודנטים והמועמדים אצלנו זוכים לייעוץ והכוונה אישיים, כבר משלב ההתלבטות בקשר למסלול ועד סיום התואר. היית רוצה לדעת עוד? אנחנו מזמינים אותך ליצור קשר עם מומחי הלימודים שלנו >>

קרא עוד