פינת ישיבה במעבדה להנדסת תוכנה

שירותי הייעוץ לסטודנט
לפרטים ולקביעת פגישה:

מר אייל קורן, יועץ המכללה, 02-6588031, eyalkr@jce.ac.il

גב' נעמה רוטפלד, רכזת נגישות וטכנולוגיות מסייעות, 02-6588066, naamaro@jce.ac.il

שירותי הייעוץ מיועדים לכלל הסטודנטים במכללת עזריאלי ללימודי הנדסה, הנתקלים ומתמודדים עם קשיים אישיים, קוגניטיביים, פיזיים, משפחתיים ונפשיים, המשבשים את התפקוד בלימודים ומונעים ביטוי מלא ליכולת ולכישוריהם.

הפנייה לשירותי הייעוץ היא ביוזמת הסטודנט. על המידע המתקבל חלה חובת סודיות. תוכנו אינו מועבר לרשויות הפדגוגיות במכללה  אלא על פי בקשה ו/או ויתור על סודיות הסטודנט.
לתיאום פגישה ניתן ליצור קשר עם גב' סוזנה וולף.

דרכי הייעוץ

הסיוע והייעוץ ניתן על ידי מספר דרכים:
1. פגישות אישיות
2. הדרכות פרטניות במיומנויות למידה
3. קורס בחירה סמסטריאלי בנושא מיומנויות למידה
4. התמודדות עם לחץ בחינות


מרכז תמיכה אופק  מסייע לסטודנטים בהשתלבותם והצלחתם בלימודים באמצעות השירותים הבאים:

הפנייה לאבחונים ללקויי למידה והפרעות קשב:
סטודנטים המתלבטים לעבור אבחון ללקויות למידה או הפרעות קשב וריכוז מוזמנים לפנות ליעוץ והדרכה בנושא עם גב' סוזנה וולף, סטודנט שימצא מתאים יופנה למכוני האבחון המומלצים על ידי המכללה. לאחר הגשת האבחון ו/או האישור הרפואי ומיפוי צרכיו של הסטודנט, יוצג פירוט סל התמיכה המותאם לסטודנט שיסייע לו להתמודד ולהצליח בלימודים.

מתן התאמות בדרכי הבחנות:
על מנת לקבל התאמות בתנאי הבחנות על הסטודנט לפנות בהקדם האפשרי ולא יאוחר מחודש לפני הבחינות, ליועצת המכללה עם האבחון אשר ברשותו ו/או אישורים רפואיים מרופא מומחה. במידה והאבחון אינו בתוקף, יופנה הסטודנט לעבור אבחון חדש במכונים המומלצים על ידי המכללה.

ייעוץ ותמיכה פרטנית במהלך הלימודים:
סטודנט הנתקל ומתמודד עם קשיים אישיים, קוגניטיביים, פיזיים, משפחתיים ונפשיים המשבשים את תפקודו בלימודים מוזמנים לקבוע פגשיה אישית עם יועצת המכללה , על המידע המתקבל חלה חובת סודיות.

יעוץ פסיכולוגי:
סטודנט שברצונו לקבל יעוץ פסיכולוגי עליו לפנות ויעצת המכללה.

חונכות פר"ח לשם:
סטודנטים עם לקות למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז זכאים במהלך כל שנות לימודיהם לסיוע לימודי על ידי חונכים שהינם סטודנטים מצטיינים במכללה.
*תינתן עדיפות ראשונית לסטודנטים שנה א'
סטודנטים המעוניינים בחונכות מתבקשים למלא טופס בקשה עד לתאריך 7.10.2018

המלצה להרשמה לקורס כללי עם 2 נ"ז בנושא מיומנויות למידה:
הקורס הינו סמסטריאלי ומיועד לכל סטודנט המעוניין לייעל את מיומנויות הלמידה שלו ולהתמודד עם קשיים המתעוררים במהלך הלימודים.
מומלץ מאוד לסטודנטים שנה א **
הנושאים הנלמדים בקורס: הכרות עם אסטרטגיות למידה רלוונטיות לאקדמיה. התמודדות עם עומס הזמן ועומס החומר הלימודי.
הרישום מתבצע דרך אתר המכללה  ו/או באמצעות מנהל אקדמי.

סדנאות בנושאים שונים:

סדנא במיומנויות למידה
מעבר מלימודים בתיכון ללימודים באקדמיה דורש רכישת כלים מתאימים יותר . הסדנה תסייע לסטודנט לרכוש כלים אלו על מנת להתמודד ביעילות עם האתגרים החדשים, תוך התייחסות ללקויות הלמידה או הפרעות הקשב וריכוז. בין הנושאים בסדנה : תכנון וארגון זמן, סגנונות למידה, ניהול עצמי, אסטרטגיות לשיפור הזיכרון ועוד.'.
הסדנה כוללת 5 מפגשים בסמסטר א'
טופס הרשמה


סדנא לטיפול בחרדת בחינות

כל מבחן הוא מלחיץ, קצת לחץ הוא טוב – הוא זה שמניע אותנו להתכונן במקום לעשות דברים יותר נחמדים. איך יודעים שמדובר בחרדת בחינות ולא סתם לחץ? התשובה היא במינון . אם החרדה היא כזו שמשתקת, מורידה את היעילות או גורמת לחוסר תפקוד – כנראה שזו חרדה- אם החרדה גורמת לכך שסטודנט בעל יכולת, שהתכונן בצורה נכונה למבחן והבין את החומר, יקבל ציון שאינו משקף את יכולתו – זוהי חרדה הדורשת התייחסות. הסדנא מיועדת לאותם סטודנטים המתמודדים עם תופעה זו.
הסדנא כוללת 5 מפגשים
טופס הרשמה 

סדנא תמיכה בחדווא ופיזיקה :
סטודנט עם ליקויי למידה , הפרעות קשב וריכוז או מוגבלות אחרת הלומד בשנה א' ומתקשה במקצוע , יוכל להסתייע בסדנא . הסדנא אינה מחליפה תרגול או את הקורס , אלא משמשת כמסגרת לימודית תומכת ובקבוצה קטנה.
טופס הרשמה

סדנא שילוב בתעסוקה :
טופס הרשמה

סדנא מיינדפולנס:
טופס הרשמה

אתר גול:
אתר גול הינו אתר הלימודים המקוונים הגדול והמוביל בישראל. האתר מכיל קורסים מקוונים עם הסברים תאורטיים לכל נושא ותרגול נרחב. כל התכנים מועברים באמצעות סרטוני וידאו, כך שהסטודנטים רואים את התהליכים בצורה מובנית ופשוטה.
סטודנט עם ליקויי למידה , הפרעות קשב וריכוז ו/או מוגבלות אחרת, זכאי לקבל הנחה של 50% ברכישת קופונים לאתר. כל קופון מיועד לקורס אחד ההזמנה תתבצע ע"י שליחת מייל מפורט עם שם ות.ז לגב' מעיין מרק שבו.


אתר Panya:
אתר לימודים מקוון המציע קורסים למחלקת תעשייה וניהול בלבד. קבלת הקופונים תתבצע ע"י שליחת מייל למעיין מרק שבו עם שם מלא ות.ז


שיעורי עזר לזכאי ביטוח לאומי:

סטודנט המקבל סל שיקום מקצועי מביטוח לאומי הכולל סיוע בלימודים באמצעות שיעורי עזר, עליו למסור את המסמכים על אישור לימודים וזכאות שיעורי עזר ביטוח לאומי לצורך איתור ותיאום מורים לשיעורי עזר והמשך טיפול מול המוסד לביטוח לאומי.
בנוסף, סטודנט הנתקל בקשיים בנושא נגישות פיזית ונגישות השירות ברחבי המכללה, מוזמן לפנות לרכזת הנגישות גב' מעיין מרק שבו.


מרכז תמיכה אופק- מרחב למידה טכנולוגי :

המרכז מיועד לכל סטודנט עם ליקויי למידה, הפרעות קשב או כל מוגבלות אחרת, שמסר אבחון או אישור רפואי מרופא מומחה .המרכז מספק לסטודנט מרחב למידה שקט, הכולל תאים אישיים, עמדות מחשב עם טכנולוגיות מסייעות וציוד להשאלה (טאבלטים, מחשבים ניידים ואוזניות).

המרכז נמצא בקומה מינוס 2 בבניין הישן. הכניסה תתאפשר באמצעות חתימה ביומטרית בלבד.
שריון עמדות לימוד מראש יתבצעו על ידי תוכנה לשריון חדרים הנמצאת באתר הבא : https://booked.jce.ac.il
שעות פעילות :
א'-ה' : 8:30-21:30 ; ו': סגור

למידע נרחב אנא לחצו – לאתר מרכז תמיכה אופק

 

להלן מידע נוסף במגוון נושאים:

1. הנחיות להגשת בקשה להתאמות בבחינות
2. סיוע לסטודנטים עם מוגבלויות על ידי מוסדות ציבוריים
3. טפסים לקבלת התאמות על רקע רפואי:

 

בואו להיות מהנדסים!