אנידור חקק

אנידור חקק

הנדסת תעשייה וניהול, מחזור תשס"ו

רבים לא יודעים זאת עליי, אבל כשהתחבטתי איזה תואר ללמוד, שתי האפשרויות האחרונות ביניהן התלבטתי היו למרבה ההפתעה שני תחומים מקצוות שונים של הסקלה – האחד הנדסת תעשייה וניהול, מקצוע פרקטי המשלב לימודים קשים יחסית, שעתיד לדאוג לי למקצוע שבו אוכל למצוא עבודה בקלות. השני, לימודי משחק. ההיפוך הגמור של המהנדס. לימודים שהיו אמורים להמשיך גחמת ילדות ואהבה למקצועות הבמה.
אחרי שיקולים רבים בחרתי בדרך הפרקטית והבטוחה בסופו של דבר – בלימודי הנדסת תעשייה וניהול.
האמת היא שמאז ומתמיד היו לי שאיפות לבנות ולעשות דברים בדרך שלי ושאפתי להיות עצמאי. הבעיה הייתה שלא תמיד היה לי את האומץ לכך. יש שאומרים שהייתי צריך 4 שנים של תואר בהנדסה כדי לאזור אומץ ולצאת לדרך עצמאית.
הלימודים במכללה חשפו אותי למגוון מקצועות ותחומי עשייה מעניינים וכבר מהשנה הראשונה נחשפתי לפעילות במועצת הסטודנטים, כשבשנת הלימודים השנייה כיהנתי כסגן יו"ר המועצה.
לימודיי במחלקה להנדסת תעשייה וניהול התאפיינו בנטייה ברורה לתחומי ניהול התפעול. נמשכתי מאוד לנושא זה, ולראיה, פרויקט הגמר שלי עסק בייעול שרשרת אספקה בחברת טוטנאור – פרויקט מוצלח שעזר למפעל בייעול כלכלי בתהליך האספקה שלהם ובקיצור משמעותי של זמן האספקה של המוצר הפופולארי ביותר של החברה.
עם זאת, בסופו של דבר מצאתי את עצמי בסופו של דבר מתעסק דווקא בעולם מערכות המידע.

במקביל ללימודיי, כמו כל סטודנט, חיפשתי ממה להתפרנס. וכך, כבר משנתי השנייה לתואר, חזרתי ליכולות הבסיסיות שלי והתחלתי לכתוב תוכן לאתרי אינטרנט. על מנת לייעל ולהגדיל את העבודה, פתחתי אתר אינטרנט ועסק המספק שירותי כתיבת תוכן והתחלתי לשווק את עצמי. כשהגעתי לסוף התואר, היה לי כבר אתר מקודם בתוצאות הראשונות בגוגל, עם הזמנות של לקוחות רבים.
התלבטתי רבות אם להתחיל לעבוד כמהנדס תעו"נ והחלטתי בסוף לנסות את מזלי בדרך עצמאית.

מיד לאחר סיום הלימודים פתחתי עסק נוסף, המספק שירותי קידום אתרים בגוגל. זיהיתי באותה תקופה שנושא השיווק באינטרנט הולך ותופס תאוצה והחלטתי לנסות "לרכוב על הגל".
משנת 2011 אני משמש גם כמרצה במספר מכללות וכמובן גם במסגרת עזריאלי לימודי חוץ – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים.

למעבר לאתר היידה לחץ כאן