מודלים לפיתוח מערכות תוכנה לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון .B.Sc

מודלים לפיתוח מערכות תוכנה
Software Engineering Development Models
קוד הקורס: 12003
3 נ"ז

מטרות הקורס
הנדסת תוכנה ראויה היא חשובה מאי פעם וזאת מהיבטים שונים. מההיבט עסקי – הצורך למכור תוכנה עם פחות באגים אל מול הדרישה המתגברת למחזורי פיתוח קצרים. מההיבט הצרכני יש צורך בתוכנה שתבצע את הפונקציונליות שלה במהירות, בצורה נכונה ומאובטחת, תוך שמירה על פרטיות, ע"י שימוש במשאבים מועטים וכו'. מההיבט החברתי – תוכנה עוזרת לנו לנהוג במכוניות, ליצור חשמל, לשמור על בריאותינו וביטחוננו ועוד. כיצד נוכל ליצור תוכנה שיכולה לעמוד בכל היישומים הללו?
קורס זה מהווה מסע בשיטות המעודכנות ביותר של הנדסת תוכנה על מנת לממש יעדים אלו. נלמד כיצד לבנות תוכנה שנוכל לסמוך על נכונותה: לחלק ממאפייניה ע"י בדיקות אוטומטיות משמעותיות ולעיתים נוכל גם להוכיח נכונות של חלק ממאפייניה ע"י הסקה והרכבה אוטומטיות.
לא ידוע על שיטה אחת שעונה על כל בעיות הנדסת תוכנה ולכן נפצל את הדיון למערכות קטנות (תכנון אלגוריתמים ללא באגים), מערכות גדולות (כיצד להרכיב כמה מערכות מקבילות) ולמערכות בעולם האמתי (כתיבת תוכנת בקרה למערכת פיסיקלית).
הקורס ילווה בפרויקט בו יבחנו וייושמו העקרונות השונים.

נושאי הקורס
אימות סטטי ע"י חוזי קוד (code contract) וכלים קשורים, אימות סטטי מלא ע"י שימוש
ב-theorem provers אוטומטיים (ATP, עם שפות ופרוטוקולים קשורים), מפרטים פורמליים, מפרטים מורצים, שימוש במודלים מבוססי אוטומטים, שימוש בכלי לוגיקה טמפורלית Model Checking, הרכבת מערכות גדולות ע"י שימוש במחוללי קוד ואימות שלהם, ניתוח ותיכון של ארכיטקטורות תוכנה וחומרה בהינתן אילוצי משאבים, סימולציות של מודלי מערכות משולבות (דיסקרטיות\מתמשכות), אבות טיפוס (prototypes), שיטות לחיזוי באגים ועוד.

דרישות הקדם והדרישות המקבילות הינן:
דרישות קדם: הנדסת תוכנה (10014)
דרישות מקבילות: אין

לחצו למעבר אל תכנית לימודי הנדסת תוכנה לתואר שני

לייעוץ אקדמי אישי מלאו פרטיכם

צור איתנו קשר »

אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה

מוזמנים להתייעץ איתנו