שאלות ותשובות - לימודי הנדסת תוכנה

שאלות ותשובות – לימודי הנדסת תוכנה
להלן תשובות לשאלות נפוצות שאספנו במהלך השנים בנושא לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון .B.Sc.

 • למה מהנדס תוכנה ולא הנדסאי תוכנה?

  הנדסאי לא לומד את עקרונות השפה, אלא את השפה עצמה, מה שיקשה עליו מאד להתמודד עם השינויים בשוק העבודה. בנוסף, להנדסאי תוכנה חסר את הידע המתמטי לביצוע אופרציות מתקדמות כגון הצפנת הודעות ברשת או עיבוד תמונה, שאלו דברים הדורשים ידע מתמטי.

 • מה ההבדל בין הנדסת מחשבים להנדסת תוכנה?

  בהנדסת מחשבים הדגש יותר על חומרה, כלומר בניית החומרה שנמצאת בתוך קופסת המחשב. בהנדסת תוכנה הדגש הוא יותר על אוסף פקודות שנותנים לקופסת המחשב.

 • מה ההבדל בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה?

  מדעי המחשב הוא תואר תלת שנתי והנדסת תוכנה הוא תואר ארבע שנתי. ההבדלים העיקריים הם תוספות של קורסי יסוד (פיזיקה) וקורסים מעשיים יותר. כמו כן, במסגרת לימודיי הנדסת תוכנה בעזריאלי מכללה ללימודי הנדסה, מתקיים פרויקט גמר בשנה הרביעית לתואר, המאפשר ביצוע פרויקט מעשי בשילוב התעשייה תוך כדי הלימודים. הדבר מקנה לסטודנטים ניסיון רב הנרכש עוד במהלך התואר.

 • מהו אחוז הבוגרים המשתלבים בתעשייה?

  רוב הבוגרים המסיימים את לימודיהם במכללה משתלבים בתעשייה בחברות בינלאומיות כמו CISCO, MOBILEYE, INTEL, וחלקם ממשיכים לתארים מתקדמים. מדובר בתחום מבוקש, והראיה לכך הן הודעות הדרושים בתחום הממלאות את העיתונים.

 • האם יש עבודה בתחום באזור ירושלים?

  בהחלט. יש הרבה חברות היי טק בירושלים שעוסקות בתחום התוכנה. והדרישות למהנדסי תוכנה הולך ומתעצמת עם השנים ובעקבותיה נפתחים מידי שנה משרות וחברות חדשות.

יש לכם שאלות נוספות? צרו קשר עכשיו לייעוץ חינם ועשו את הבחירה הנכונה בשבילכם! 

בואו להיות מהנדסים!