בוגרים מספרים - לימודי הנדסת תוכנה

בוגרים מספרים – לימודי הנדסת תוכנה
חנן ליפסקין

תחילת לימודיי במכללה לוו בקשיים רבים. בתקופת המבחנים של הסמסטר הראשון נכשלתי בכל מועדי א', נשברתי מנטלית וחשבתי על הפסקת הלימודים.

הסיפור שלי הגיע לאוזניה של מנכ"לית המכללה, הגב' שלומציון לולו, אשר הפצירה בי לא להרים ידיים ואמרה לי "לא יעזור לך אתה תסיים את הלימודים ותהיה מהנדס, אם תאמין בעצמך, תצליח". במסגרת חונכות שמקיימת המכללה, נפגשתי עם סטודנט משנה מתקדמת לתואר, אשר ליווה אותי במהלך השנה הראשונה, דאג שאצליח במבחנים ובעיקר החזיר לי את המוטיבציה. עם הזמן צברתי ביטחון ועברתי בהצלחה את המבחנים, כאשר בשנה השלישית אפילו מצאתי עבודה בתחום (בחברת Cisco) והחונך שלי היה היה אותו סטודנט שליווה אותי.

במסגרת פרויקט הגמר, החלטתי לקחת על עצמי אתגר – להקים סטארטאפ משלי ("Keepers") אשר מטרתו להגן על ילדים מאלימות ברשתות החברתיות. במהלך הקמת הסטארטאפ, מר מיכאל מזרחי, מנהל תכנית האקסלרטור במכללה, הכריח אותי להירשם לתכנית וקישר ביני לבין ד"ר רד-אל בן אב מהמחלקה להנדסת תוכנה, ומשם התחלנו לפרוץ את הדרך המקצועית שלנו.

כיום, לאחר 4 שנים של לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה, אני עם תואר מהנדס ועם חברת סטארטאפ שבניתי במו ידי. ולחשוב שבסוף הסמסטר הראשון שקלתי לעזוב את התואר…

 

רענן מור

במסגרת לימודיי בעזריאלי מכללה אקדמית ללימודי הנדסה בירושלים, הושם דגש על הערכים החשובים והעכשוויים. נחשפתי לכיוונים השונים של המקצוע אותו רכשתי ונעשה שילוב ביני לבין חברה חיצונית מהתעשייה לצורך פרויקט הגמר. שילוב שעבורי הפך למקום עבודה של ממש. פרויקט הגמר התבצע בחברת פרוטראק, הפועלת בתחום הראייה הממוחשבת. במהלך הפרויקט נדרש שימוש ברקע העיוני והמעשי שרכשתי במהלך הלימודים. הפרויקט התבצע בהנחיה משולבת של מנחים מהחברה ומהאקדמיה (מר ארז שילת וד"ר אלכסנדר חייט), שניתבו את הפרויקט והפיקו ממנו את המרב. בזכות הכלים הללו ובזכות ההנחיה הנכונה "נולד" הפרויקט המעשי הראשון, המהווה כרטיס ביקור יקר ערך בזמן ההשתלבות בתעשייה. בעקבות פרויקט הגמר השתלבתי כמהנדס תוכנה בחברת פרוטראק, שבה ביצעתי את פרויקט הגמר. התפקיד כלל שכלול ופיתוח מערכות זמן-אמת לצרכים ביטחוניים, במערכות הכוללות התאמה בין תמונות וגילוי תנועה בוידאו. כיום אני עובד כמתכנת בחברתMobileye .

 

בואו להיות מהנדסים!