שאלות ותשובות - הנדסת מכונות

שאלות ותשובות – הנדסת מכונות
1. האם ניתן להשתלב בתעשיית הרכב עם תואר בהנדסת מכונות?
בהנדסת מכונות לומדים תכנון וייצור של מכונות מהבסיס וזה כולל את תעשיית הרכב. מגוון התחומים הרחב בהנדסת מכונות ומסלולי הלימודים במסגרת מכללת עזריאלי ללימודי הנדסה מאפשרים לבוגריה לבחור כל כוון מבלי לזנוח כוונים נוספים. לראיה, בכל שנה מתבצע במחלקתינו לפחות פרויקט מהנדס אחד בתחום הנדסת הרכב.

2. כמה התמחויות קיימות במחלקה?
המחלקה אימצה את הגישה הקלסית במתן השכלה מעמיקה במקצועות הליבה של הנדסה מכנית- זרימה ואנרגיה, מוצקים וחוזק. יחד עם זאת המכללה מוסמכת להעניק תעודת מהנדס מכונות מוכר ע"י רשם המהנדסים במשרד המסחר והכלכלה. תעודה זו מסמיכה אותו לקבל אחריות מהנדס על כל מערכת אותה פיתח וייצר ואין הוא מוגבל להתמחות כזו או אחרת.

3. האם בוגרי הנדסת מכונות במכללה נחותים בהשגת מקומות עבודה?
בשני מחזורי הבוגרים שסיימו את לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון לא התגלתה כל בעיה. בקרב אנשי סגל ההוראה מצויים אנשי תעשייה וותיקים ומוכרים ובמקרים מספר קליטת הבוגרים אף הואצה בשל כך.

4. האם גודלה של המחלקה מגביל את ההכשרה של בוגריה?
אכן מספר חברי הסגל קטן יחסית למחלקות המקבילות במוסדות המסורתיים. הסיבה לכך בשל צעירותה ותהליך הצמיחה המהיר אותו המחלקה עוברת (מספר בוגריה כמעט הוכפל במשך 3 שנים מ 25 ל42 השנה ומספר הנקלטים יגיע ויעבור את ה 100 בשנה שנתיים הקרובות). למרות זאת, גודלה של המחלקה מעניקים לתלמידים סביבת לימודים באיכות גבוהה שאין רבות כדוגמתה , אם בכלל. כל תלמיד שמתחיל את לימודיו נמצא במעקב צמוד במטרה לשפר את יכולתו והישגיו. הסגל אינו חוסך מאמץ בהקניית ידע ויכולת מבלי לוותר על רמה אקדמית גבוהה בכל קנה מידה.

5. מה היתרונות של המחלקה להנדסת מכונות בעזריאלי לעומת מוסדות אחרים?
המכללה מכוונת להיות בחירה ראשונה עבור תלמידי הנדסה ועבור קליטת בוגריה ע"י התעשייה בכללה ובירושלים בפרט. לפיכך המכללה קולטת תלמידים שהישגיהם בעבר היו מוגבלים בשל סיבות אישיות (כל עוד הם עומדים בדרישות הסף של המועצה להשכלה גבוהה). תהליך הלמידה עבור תלמידים מסוג זה מאתגר אותם ואת הסגל המשקיע כל מאמץ להביאם למכנה משותף גבוה עם תלמידים מובילים (וכל זאת תוך שמירה על רמה אקדמית גבוהה). במהלך ובתוכנית הלימודים, מושם דגש על הכשרת הבוגרים להיות מובילים במקומות העסקתם בתחומי הפיתוח וניהול תכניות.

בואו להיות מהנדסים!