הנדסת תעשייה וניהול שכר ואפשרויות תעסוקה

הנדסת תעשייה וניהול שכר ואפשרויות תעסוקה
הנדסת תעשייה וניהול שכר ממוצע לבעלי תואר ראשון

הנדסת תעשייה וניהול היא תחום מבוקש ויוקרתי במשק הישראלי והבינלאומי. בגלל הראייה הרוחבית המאפיינת מהנדסי תעשייה וניהול, יש לתפקידי מהנדס תעשייה וניהול ביקוש רב ולאורך הקריירה רבים מהם מוצאים את עצמם בתפקידים מגוונים לרוחב הארגון במחלקות התפעול, מערכות מידע, כספים, פיתוח, משאבי אנוש ושיווק.בנוסף, רבים מתקדמים לתפקידי ניהול בכירים ומאיישים את עמדות הסמנכ"לים והמנכ"ל. בשנים הראשונות להשתלבות תחום הנדסת תעשייה וניהול שכר ממוצע עומד על טווח של בין 8,000 ₪ ועד 15,000 ₪ לחודש. לאחר מספר שנות ותק וצבירת ניסיון בתחום, שכר המהנדס עולה משמעותית ויכול להגיע אף לטווח של בין 25,000 עד 50,000 ₪ בממוצע לחודש בתפקידים בכירים.

מקצועות רבים תלויים במצב השוק המושפע מהאקלים הכלכלי (הבורסות יורדות בחדות בממוצע כל 7-9 שנים לערך) או מהצפה של השוק בבוגרים בתחומים מסוימים.

האם כדאי ללמוד הנדסת תעשייה וניהול?

בתפקידי מהנדס תעשייה וניהול שכר ממוצע משתנה בהתאם לתחום אותו בוחרים. לאחר סיום הלימודים בעזריאלי מכללה ללימודי הנדסה ניתן למצוא תעסוקה באחד מהתחומים הבאים:

    • מערכות מידע – מדען נתונים, מתכנת, מהנדס איכות בתוכנה, מנתח מערכות, מטמיע, מדריך ויועץ. מהנדס תעו"נ אשר התמחה בלימודיו בתחום זה, יתמקד בכל הקשור למערכות המידע לרבות תוכנה, חומרה והאנשים המפעילים ומשתמשים בה.
    • תפעול – מהנדס ייצור ושירות, מהנדס ארגון ושיטות, מהנדס מוצר, תכנון ופיקוח על היצור או על השירות, קניין, מהנדס איכות ויועץ.
  • ניהול – מנהל ייצור ושירות, מנהל רכש, מנהל איכות, סמנכ"ל מערכות מידע, סמנכ"ל תפעול, סמנכ"ל שיווק ומנכ"ל.

מגוון התפקידים שבוגר הנדסת תעשייה וניהול יכול לבצע, וכן היכולת של המקצוע להמציא את עצמו כל פעם מחדש, יוצרים גמישות תעסוקתית גבוהה. גמישות זו גורמת לכך שאחוז גבוה של מהנדסי תעשייה וניהול מוצאים עבודה בתלות נמוכה מאוד במצב השוק.
כמו כן, גמישות זו מאפשרת לכל מהנדסי תעשייה וניהול גישה למשרות בתחומים בהם עובדים למשל בעלי תואר בכלכלה, ניהול והנדסת תוכנה, מה שאינו תמיד נכון בכיוון ההפוך.

לתחומים נוספים בלימודי תואר בהנדסה

אולי יעניין אותך לקרוא גם על מהנדס תוכנה שכר ואפשרויות עבודה

בואו להיות מהנדסים!