דבר ראש המחלקה הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

דבר ראש המחלקה
פרופ' פנחס מנדלבאום, ראש המחלקה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

פרופ' פנחס מנדלבאום
פרופ' פנחס מנדלבאום

שלום וברוכים הבאים למחלקה ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה לתואר ראשון .B.Sc, בבחירתכם את תחום הנדסת האלקטרוניקה בחרתם תחום מאתגר המאופיין מאז ומתמיד בספקטרום רחב של נושאים המשלבים עקרונות מדעיים והנדסיים עם אפשרויות בלתי מוגבלות של יצירתיות וחדשנות –
האלקטרוניקה מהווה מנוע עיקרי לפיתוח הטכנולוגי וכל יום נוצרות ומתפתחות המצאות חדשות.
הנדסת החשמל והאלקטרוניקה משנה את כל תחומי חיינו. ההתקדמות במחשבים, בתקשורת וברפואה מבוססת בחלקה הגדול על התפתחות הנדסת האלקטרוניקה. הידעתם שהנדסת אלקטרוניקה מהווה כיום כ-30% מעלות הייצור של מכונית חדשה?

להלן המאפיינים העיקריים של הלימודים לקראת תואר ראשון .B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה:

  1. בשנתיים הראשונות של הלימודים הסטודנטים נחשפים למגוון עקרונות מדעיים והנדסיים המהווים את הבסיס החשיבתי לכל העוסקים בתחום ההנדסי באופן כללי, בדגש על ההיבטים המיוחדים של הנדסת חשמל ואלקטרוניקה .
  2. העולם המודרני מתנהל באמצעות מחשבים, אך לרוב למשתמשים במחשבים יש ידיעות מוגבלות המתמקדות בהקלקה על צלמית ("icon"). עבור מהנדס חשמל ואלקטרוניקה המחשב הוא כלי מרכזי בכל השלבים של הלימודים, וגם בעבודתו היום-יומית בתעשייה. לכן לימודי מחשב מתקדמים מהווים חלק נכבד מתכנית הלימודים במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה לאורך כל שנות הלימוד.
  3. השנתיים האחרונות של תכנית הלימודים מביאות את הסטודנט לחזית הטכנולוגיה בתחומים מרכזיים של הנדסת האלקטרוניקה. המיומנות הנרכשת במעבדות של המחלקה מאפשרת לסטודנט לנצל טכנולוגיות עדכניות לתכנון הדמיה ומימוש של מערכות אלקטרוניות מתקדמות .
  4. "פרויקט המהנדס" בשנה הרביעית והאחרונה מהווה את גולת הכותרת של הלימודים ונותן הזדמנות חד-פעמית לסטודנט לממש את היכולות ההנדסיות שלו לפני כניסתו למעגל העבודה. בנוסף, "פרויקט המהנדס" מאפשר לסטודנט להתנסות בכתיבה הנדסית, תוך שימת דגש על בהירות ודיוק בדיווח.

אשמח לראותכם במשפחת המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה. אני משוכנע כי תהנו מהלימודים במחלקה, מהאווירה הנעימה ומהיחס האישי, וכן מתואר יוקרתי ומכובד הפותח אפשרויות רבות לעתיד.

בברכה,
פרופ' פנחס מנדלבאום

לחצו למידע על לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

משתפים איתנו פעולה
רוצה להיות מהנדס? מלא/י פרטים
אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה
יעוץ ורישום פועל בימי א-ה בין השעות 9:00 – 19:00 | טלפון: 9087*