עמדת ניסוי ומחשב במעבדה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

עיבוד ספרתי של אותות
Digital Signal Processing
קוד קורס: 40063
4.0 נ"ז

אותות בזמן רציף ובדיד. אותות בסיסיים ושימושיים, תכונות של אותות, פעולות על אותות, מעבר מאות רציף לבדיד – ספרור, מעבר מאות בדיד לרציף – אינטרפולציה.
מערכות בזמן רציף ובדיד. תכונות של מערכות בזמן רציף ובדיד, מערכת ליניארית וקבועה בזמן (לק"ב), התגובה להלם, התגובה לאות כלשהו – קונוולציה בזמן רציף ובדיד, תגובות מערכת לק"ב לאות סינוסי.
יצוג אותות בזמן ובתחום ההתמרה. ייצוג אותות בעזרת בסיס של פונקציות אורתוגונאליות – טור פורייה לפונקציות מחזוריות בזמן רציף ובדיד, התמרה פורייה של אות רציף וההתמרה ההפוכה, התמרה פורייה של אות בדיד וההתמרה ההפוכה, הקשר בין הייצוג בזמן ובתדר, התמרה פורייה של אות שמאפייניו משתנים בזמן – ספקטרוגרמה והתמרת פורייה קצרת מועד, התמרת Wavelet.
התמרת פורייה בדידה. התמרת פורייה הבדידה וההתמרה הבדידה ההפוכה, השימוש בהתמרה הבדידה לחישוב הקוונלוציה בזמן בדיד, חישוב מהיר של ההתמרה הבדידה – FTT, הקשר בין התמרת פורייה של אות רציף, האות לאחר דגימתו וההתמרה הבדידה של האות הדגום.
סינון ספרתי ומסננים בעלי תגובה סופית להלם. הגדרת הסינון הספרתי, סיווג ואפיון מסננים לפי תכונותיהם בתחום התדר, מסנן בעל תגובה סופית להלם ומשוואת ההפרש המתאימה, מופע לינארי וחשיבותו, דוגמאות למסננים בעלי תגובה סופית להלם, קיצוץ התגובה להלם של מסנן אידיאלי, שימוש בחלונות, סוגי חלונות.
מסננים בעלי תגובה אין סופית להלם. מסנן בעל תגובה אין סופית להלם ומשוואת ההפרש המתאימה, תכונות של מסנן בעל תגובה אין סופית להלם, תכנון מסננים ספרתיים על ידי המרת מסננים אנלוגיים – המרה בליניארית, מסנני Butterworth ספרתיים.
עבוד ספרתי של אותות תוך שינוי תדר הדגימה. הקטנת תדר הדגימה – דצימציה, הגדלת תדר הדגימה – אינטרפולציה, שינוי תדר הדגימה פי L/M (מספר רציונאלי), שימושים לשינוי קצב הדגימה.
אותות אקראיים. אותו אקראיים רציפים ובדידים, מאפיינים של אותות אקראיים והשפעת הדגימה עליהם, פעולת מערכת לק"ב על אות אקראי רציף ובדיד, ניתוח התדר של אותות אקראיים.

דרישות הקדם והדרישות המקבילות בקורס עיבוד ספרתי של אותות הינן:

דרישות קדם: אותות ומערכות (40065) או אותות בזמן רציף (40001)
דרישות מקבילות: אין

לחצו למעבר אל תוכנית לימודי הנדסת אלקטרוניקה – התמחות VLSI
לחצו למעבר אל תוכנית לימודי הנדסת אלקטרוניקה – התמחות בתקשורת

 

משתפים איתנו פעולה
בואו להיות מהנדסים מלא/י פרטים
אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה
יעוץ ורישום פועל בימי א-ה בין השעות 9:00 – 19:00 | טלפון: 9087*