בוגרים מספרים - הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

בוגרים מספרים – הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
יניב כהן, בוגר לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

יניב כהן

במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה, אני ושותפי מרק וויסבלאי, ביצענו את פרויקט המהנדס בחברת "סלקום". במסגרת הפרויקט פיתחנו "מערכת בקרת ממסרים סלולארית". המערכת תוכננה כמערכת התרעה ובקרה על הממסרים הפזורים ברשת הסלולארית. המערכת זיהתה תקלות ושלחה הודעת SMS למרכז הבקרה על מהות התקלה ומיקומה. הפרויקט זכה לסיקור במוסף אקדמיה של עיתון "הארץ".

הלימודים במכללה הקנו לי כלים אקדמיים להשתלבות בלימודי המשך לתארים מתקדמים בהנדסה ולמחקר ופיתוח מתקדם בתעשייה.
כבר בשנה ד' התחלתי את לימודיי לתואר שני, .M.Sc בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות בתקשורת. בפרויקט הגמר שלי חקרתי את "תופעת חימום פלזמה ביונוספרה והשפעותיה על ערוץ תקשורת קרקע לווין". הפרויקט זכה להכרה בינלאומית. במקביל ללימודי התואר השני עבדתי כמהנדס תמיכה של חברת "טוקיו אלקטרון" ב"אינטל", ולאחר מכן כמהנדס מערכת בחברת NDS.

כיום אני שותף וממייסדי חברת אימג'ן תלת מימד, חברה ייחודית המתמחה בהדפסות תלת מימד בכל גודל וכמות ללא צורך במשקפי תלת מימד, בעלת פיתוח ייחודי המאפשר הדפסות תלת מימד בעמדה ניידת בזמן אמיתי.
בנוסף, אני ממייסדי ומנהל הפיתוח של חברת PIMS, חברה המפתחת ציוד רפואי דיאגנוסטי לגילוי וזיהוי של סרטן במערכת העיכול. התפקיד כולל פיתוח מוצר ייחודי לזיהוי בזמן אמיתי של רקמה החשודה כסרטנית, משלב הרעיון, פטנטים, ניסויים קליניים ופיתוח עסקי מול קרנות וחברות ביו-טכנולוגיה בין-לאומיות.


אסף גינצבורג

היחס האישי והממוקד לכל סטודנט במכללה, בתחילת דרכה ובהמשך עם הגידול במספר הסטודנטים, וכן מערך המלגות הענף בו מגויסות תרומות רבות המאפשרות קבלת מלגה לכל סטודנט, סייע לי רבות בשנות לימודי.

עצם הפיכת המכללה למוסד אקדמי מוכר אשר מעניק תארים אקדמיים מוכרים בתקופה כל כך קצרה מעיד על הרצון העז של הסגל המקצועי והמנהלתי של מכללת עזריאלי ללימודי הנדסה להצליח ולהתקדם ולהוות מוסד מוביל בתחום ההנדסה בארץ.

את פרויקט הגמר שלי ביצעתי בחברת אינטרליג'נט המתעסקת בצב"ד. מטרת הפרויקט הייתה לפתח רעיון אשר יאפשר מדידת ליניאריות של מגבר באמצעות הזרקת טון בודד ולא כפי שנהוג באמצעות הזרקת שני אותות לתוך מסכם הספק. ישום הרעיון והמשך עתידי יאפשר למהנדס אלקטרוניקה הבודק ליניאריות של מגבר, צורת עבודה נוחה ויעילה יותר.

כיום הנני עובד בחברת NDS אשר בהר חוצבים שבירושלים. החברה מפתחת כרטיסים חכמים אשר מאפשרים קיום כדאי לטלוויזיה בתשלום, פלטפורמות של טלוויזיה אינטראקטיבית, שידורי טלוויזיה בפרוטוקול אינטרנטי. תפקידי בחברה הינו כמנהל קבוצה של מהנדסי מערכת אשר תפקידם לתמוך ולסייע בכל מערך המחקר והפיתוח של החברה. במסגרת התפקיד עלינו להקים ולתחזק מערכות חומרה ותוכנה אשר זהות למערכות שקיימות אצל שדרני הטלוויזיה בארץ ובהרבה מדינות נוספות בעולם.

בואו להיות מהנדסים!