תנור

בוגרי מחלקת הנדסת חומרים מתקדמים
הכירו את בוגרי המחלקה ללימודי הנדסת חומרים מתקדמים

מיכאל מזרחי

"הלימודים נטעו בי הכרה שניתן ללמוד ולשלוט בכל נושא ובכל תחום אם רק רוצים ומתחייבים לכך"

התואר בהנדסת חומרים מתקדמים מעניק ידע בסיסי נרחב ומאפשר הבנה בכל הקשור לחומרים, טכנולוגיה, מחקר וייצור. התואר אפשר לי התבוננות מזווית שונה, זווית הנדסית, על המציאות והלימודים נטעו בי הכרה שניתן ללמוד ולשלוט בכל נושא ובכל תחום אם רק רוצים ומתחייבים לכך. ההכרה הזו חשובה, כיוון שתואר ראשון מעניק בסיס טוב, אך כמעט כל תחום וכל מקצוע בתעשייה ידרוש עוד לימוד והעמקה בשטח.

אני ממליץ לכל הסטודנטים להנדסה לנסות ולהפיק כל מה שהם יכולים, מכל הבחינות, מהתהליך החשוב של הלימודים. להינות מכל רגע ולשמור על קשר הדוק עם כל חבריהם ללימודים. החברים שלכם, יחד אתכם, הם מהנדסי העתיד. בקרוב תראו שכל בוגרי המחלקות שלכם הם כמו משפחה ואם כך, חברי כיתתכם הם משפחה קרובה, משפחה כדי לחפש באמצעותה פתרונות וקשרים בעולם האמתי, שבקרוב תצאו אליו ומשפחה לחפש באמצעותה מקום עבודה נחשק.

ובמובן זה, גם המרצים שלכם, שבתום הלימודים יהפכו לקולגות שלכם, גם הם חלק מהמשפחה המקצועית החשובה שלכם.


אינה ויזל קנבסקי

"כיום אני לומדת במסלול הישיר לדוקטורט בחומרים במכון ויצמן למדע ברחובות"

התחלתי את לימודי לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים בתכנית משולבת במדעים מדוייקים (פיזיקה – כימיה) ובמהרה גיליתי שיש לי יכולת ומוטיבציה לעבודה מחקרית. סיבות כלכליות מנעו ממני את המשך לימודי באוניברסיטה, לכן מכללת עזריאלי ללימודי הנדסה (בזכות המלגות המיוחדות) היוותה עבורי מסגרת חלופית לסיום לימודי לתואר הראשון שהינו שלב הכרחי לתחילת קריירה מחקרית.

כיום אני לומדת במסלול הישיר לדוקטורט בחומרים במכון ויצמן למדע ברחובות. במכון לומדים סטודנטים ממוסדות מחקר שונים ומגוונים בארץ ובחו"ל ומתוך השוואה אני יכולה להעיד כי תכנית הלימודים של המכללה מעניקה ידע רחב, מגוון ועדכני יותר מרוב המוסדות, ידע שנותן לי יתרון חשוב הן בהתמודדות עם הקורסים הניתנים במכון והן בעבודתי במעבדת מחקר.

פרויקט הגמר שלי נעשה גם הוא במכון ויצמן, במחלקה לחומרים ופני שטח בהנחיית פרופ' דניאל וגנר. הפרויקט עסק בחקירת תכונות מכניות של ננו-צינוריות, שהם צורה חדשה של חומר מוצק שנתגלתה לאחרונה. התכונות הבלתי שגרתיות של קבוצת חומרים זו מאפשרות בניית חומרים מרוכבים בעלי תכונות הנדסיות העולות בהרבה על אלה של החומרים המצויים בשימוש כיום. מכיוון שעבר זמן קצר מאז גילוים, יש צורך בחקירה יסודית של תכונותיהם, כדי לאפשר במהרה יישום יעיל בקנה מידה תעשייתי.

בואו להיות מהנדסים!