תנור

אפשרויות תעסוקה – תואר ראשון בהנדסת חומרים מתקדמים
בוגרי עזריאלי מכללה להנדסה בירושלים משתלבים בהצלחה רבה בתעשיות היי-טק מתקדמות; לאחוז מרשים הוענקו תארים מתקדמים, מאסטר ודוקטורט באוניברסיטאות.

מהנדסי חומרים מפתחים את החומרים המתקדמים

מהם עשויה חזית הטכנולוגיה והננוטכנולוגיה !!!

מהנדסי חומרים אמונים על כל אחד מהשלבים במחקר, בפיתוח ובייצור של חומרים. הם בוחרים את החומרים המתאימים לכל שלב בפיתוח ובייצור, מבקרים ומשפרים את תכונות החומר וטיב המוצר, בוחנים את הסיבות לכישלונות של מוצרים, קובעים את ייעודי המוצרים, ועוד.

השתלבות בשוק העבודה

מהנדסי החומרים יכולים להשתלב לפיכך בתפקידים רבים ומגוונים במספר רב של מקומות תעסוקה כמו למשל בתעשיית ההייטק ובמכוני מחקר, הן בתחומי הנדסת החומרים הקלאסית, הן בתחומי החומרים למיקרואלקטרוניקה והן בתחומי הטכנולוגיות הסביבתיות, בתחומי המזון והתרופות, בתחום הרפואה, ועוד.

מבין הארגונים הבולטים שקולטים לשורותיהם מהנדסי חומרים ניתן לציין את: אינטל, אי.וי.אקס., טבע, רפא, אפלייד מטריאלס, מוטורולה, וישיי, טאוור-סמיקונדקטור, אלביט מערכות, אלת"א מערכות, גל-אל (שותפות של אלתא מערכות בע"מ ורפא"ל), אופיר אופטרוניקה, התעשייה האווירית, התעשייה הצבאית, הקריה למחקר גרעיני נגב (קמ"ג), המרכז למחקר גרעיני שורק (ממ"ג), רפא"ל, מז"פ (מדור לזיהוי פלילי, משטרת ישראל), עשות אשקלון, מנועי בית שמש, טורבוכרום, אורמת, אורדן, פלסן סאסא, אורן צובה, מקורות, ברייט-סורס, חברת החשמל לישראל, עיריות ומועצות אזוריות ומקומיות, משרדי ממשלה ועוד.

מטרת הלימודים להשתלבות בשוק העבודה

במכללת עזריאלי ללימודי הנדסה לומדים ארבע שנים לקבלת התואר, ומטרת הלימודים היא להכשיר מהנדסי חומרים ותהליכים, בעלי ידע מעמיק ומיומנות גבוהה, אשר בעתיד ישתלבו בתעשייה מודרנית עתירת ידע, בתחומי הנדסת החומרים הקלאסית, בהתמחות בחומרים למיקרואלקטרוניקה או בהתמחות בטכנולוגיות סביבתיות.

בתום המסלול, זכאים הבוגרים לתואר ראשון B.Sc. בהנדסת חומרים מתקדמים, המאושר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. כמו-כן ניתן להמשיך לימודים לתארים מתקדמים, תואר מאסטר ודוקטורט בהנדסת חומרים או בתחומים דומים.

בואו להיות מהנדסים!