צילום פנורמי של מעבדת ואן ליר sem - המחלקה להנדסת חומרים מתקדמים הנדסת חומרים מתקדמים

דבר ראש המחלקה
פרופ' איתן מנור, ראש המחלקה להנדסת חומרים מתקדמים

eitan manor

פרופ' איתן מנור

שמי פרופ' איתן מנור, ראש המחלקה להנדסת חומרים מתקדמים וסגן נשיא לעניינים אקדמיים של עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים. אני רוצה להודות לך על שגילית עניין בלימודים לקראת תואר מהנדס חומרים מתקדמים (B.Sc.) במכללה שלנו ולספק מעט מידע על מקצוע הנדסת החומרים המתקדמים ועל הלימודים אצלנו. אם יש מידע נוסף שמעניין אותך, ניתן לכתוב אלי ואשמח להרחיב: manor@jce.ac.il

לימודי הנדסת חומרים מתקדמים מהווים התחלה מצויינת לרכישת מקצוע מרתק המאפשר להשתלב בעתיד בתעשיית ההיי-טק עתירת הידע והטכנולוגיה וכן להמשיך ללמוד לתארים מתקדמים. חומרים מתקדמים הם חומרים המשולבים ביישומים מתקדמים של טכנולוגיית ההיי-טק. חומרים אלו יכולים להיות מתכתיים, קרמיים, פולימרים או שילובם כחומר מרוכב. מחומרים אלו מייצרים רכיבים ומערכות הפועלות ומתפקדות בסביבה טכנולוגית מתקדמת ומתוחכמת בתחום המחשבים, ציוד אלקטרוני, מערכות סיבים אופטיים, רכיבים ומערכות בתחום התעופה והחלל, תחום הרפואה ועוד.
הנדסת חומרים מתקדמים היא נושא בין-תחומי הקשור להבנת התנהגותם של החומרים דרך לימוד יחסי הגומלין שבין המבנה והמיקרומבנה של החומרים לבין תכונותיהם. הסיווג חומרים מתקדמים כולל פיתוח של חומרים חדשים, שיפור תכונותיהם של חומרים קיימים או פיתוח ושיפור של תהליכים מורכבים. לדוגמה, שילוב של סיבים העשויים מחומרים קרמיים עם אלומיניום או טיטניום בתעשיית החלל והתעופה, ייצור מעבדים מהירים לתעשיית המחשבים בטכנולוגיה של שכבות דקות, קבלים לתעשיית האלקטרוניקה והתקשורת ועוד.
כיום יש מודעות רבה לפיתוח ולקידום תחומי החומרים והתהליכים בתעשיות עתירות ידע וטכנולוגיה ובהתאם לכך גדל הצורך במהנדסי חומרים מתקדמים. חברות היי-טק רבות כדוגמת:

Intel, AVX, Tower Semiconductor, Applied Materials, Kulike&Soffa, Vishay

התעשיות הביטחוניות וחברות רבות נוספות זקוקות למהנדסי חומרים מתקדמים.
תכנית הלימודים כוללת הכשרה מקיפה במקצועות המדע הבסיסיים, לימוד תיאורטי של מגוון מקצועות מדע וטכנולוגיה בתחומי הנדסת החומרים והתמחות בתחומי החומרים לתעשיית המיקרואלקטרוניקה.
את תכנית הלימודים המלאה ניתן לראות באתר שלנו – לחצו כאן לתכנית הלימודים.
הלימודים אצלנו במכללה הם ברמה אקדמית גבוהה מאד. סגל ההוראה שלנו מורכב ממרצים מנוסים לצד צעירים דינמיים ומבטיחים. האווירה נעימה וכל סטודנט זוכה ליחס אישי חם.

אשמח לראות אותך אצלנו! להתראות במכללה …
פרופ' איתן מנור

לחצו למידע על לימודי הנדסת חומרים מתקדמים

משתפים איתנו פעולה
בואו להיות מהנדסים מלא/י פרטים
אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה
יעוץ ורישום פועל בימי א-ה בין השעות 9:00 – 19:00 | טלפון: 9087*