לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון .B.Sc הנדסת מכונות

לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון .B.Sc
דר-משה זילברמן ראש החוג להנדסת מכונות

שלום וברוכים הבאים

הנדסת מכונות היא ענף בהנדסה העוסק בתהליכי תכנון, מחקר, פיתוח, ייצור ותחזוקה של מערכות מכניות זרימה ואנרגיה. לימודי הנדסה לתואר ראשון .B.Sc מכשירים את הסטודנטים להתמודד עם מטלות הנדסיות מורכבות תוך שימוש בחוקים פיזיקליים קלאסיים וטכנולוגיות מודרניות לפתרון והצגת תוצאות. התעשייה הטכנולוגית המודרנית עוסקת בפיתוח ובייצור מוצרים הדורשים ידע והבנה בתחומים נרחבים.

 

מהנדס מכונות

התפקידים אשר ממלא מהנדס המכונות כוללים את תחומי הפיתוח והמחקר ההנדסי והטכנולוגי, תיכון הנדסי, ייעוץ הנדסי וניהול פרויקטים.
בוגר המחלקה להנדסת מכונות במכללה הוא מהנדס מכונות בעל הכשרה וידע במערכות אנרגיה וזרימה, מערכות מכניות ומיקרו מערכות אלקטרו-מכניות. ההתמחות במערכות זעירות במקביל להתמחות במערכות מכניות, מערכות אנרגיה וזרימה יאפשרו לבוגר המחלקה עיסוק במערכות מתוחכמות בעלות תכונות משופרות ועלויות ייצור נמוכות במגוון רחב של יישומים: מערכות צבאיות, רפואיות, אלקטרוניקה, תקשורת ותעשיות כלי תעבורה.

תכנית הלימודים בהנדסת מכונות

לימודי הנדסת מכונות אורכים ארבע שנים וכוללים חשיפה לשיטות ניסוי ועיבוד נתונים מתקדמות בסביבת מעבדות משוכללת. בשנתיים הראשונות נלמדים מקצועות הבסיס במדעים ונושאים קלאסיים בהנדסת מכונות. בשנתיים הנותרות התכנית מתמקדת בשלושת תחומי הליבה של ההתמחות בזרימה ואנרגיה, חוזק ומיקרו מערכות.
בשנת הלימודים הרביעית עורכים הסטודנטים פרויקט גמר בתעשייה, בהנחיית איש סגל אקדמי מהמכללה ומהנדס מהתעשייה. המחלקה היא היחידה המציעה לימודים אקדמיים בהנדסת מכונות בירושלים וסביבתה והיא חרטה על דגלה שיתוף פעולה עם מוסדות האקדמיה הוותיקים בד בבד עם יצירת קשר פעיל עם תעשיות מתקדמות ומתפתחות.

לחץ כאן לפירוט תכנית הלימודים לשנת תשע"ו

משתפים איתנו פעולה
רוצה להיות מהנדס? מלא/י פרטים
אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה
יעוץ ורישום פועל בימי א-ה בין השעות 9:00 – 19:00 | טלפון: 9087*