תקווה ישראלית באקדמיה - איגרת הנשיאה

תקווה ישראלית באקדמיה – איגרת הנשיאה
סטודנטיות/ים יקרות/ים,

עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה הצטרפה לתוכנית תקווה ישראלית באקדמיה בשנה"ל תשע"ז (2016/17). המיזם, בחזון והובלת נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, מתייחס למציאות החברתית המשתנה ומתגבשת סביב תהליכים המייצרים בידול ושוני בין קבוצות שונות המרכיבות את החברה הישראלית. תכנית "תקווה ישראלית" מבקש להתחבר לסדר הישראלי החדש מתוך תפיסה של שותפות בין הקבוצות השונות המרכיבות את החברה הישראלית. שותפות באמצעות דיאלוג, הכרות, למידה, פתיחות סובלנות, קבלת האחר וכבוד הדדי.

המרחב האקדמי מהווה מקום מפגש ראשוני לסטודנטים מכלל חלקי החברה; חילוניים, מסורתיים, דתיים, ערבים, חרדים, עולים חדשים וותיקים. מפגש זה מהווה הזדמנות להכרות, הבנה ולצמיחה משותפת המכירה בעושר שמגוון האנושי.

הנושא חשוב במיוחד בירושלים, עם השונות הדתית, הלאומית, המגזרית והמעמדית המאפיינת כל כך את העיר. כחלק מחזוננו וייעודנו, אנחנו מבקשים ליצור במכללה מרחב פתוח ומזמין ללמידה ולהתפתחות לכלל הסטודנטים, חברי הסגל, בני הנוער והקבוצות השונות המבקרות בה חדשות לבקרים.  יצירת סדר יום כזה דורש מאתנו, כמוסד אקדמי, מחויבות להתאמות, רגישות ונגישות מערכתית מעמיקה. קידום סדר יום אשר מכיר בשותפות כערך הינו חלק מתוכנית העבודה בארגונים ומוסדות רבים בארץ ובעולם. צוותי עבודה מגוונים הופכים מבוקשים יותר בשל היכולת להעניק פתרונות מדויקים יותר, להעניק שירות טוב יותר, לחדשנות, יעילות. אנו מאמינים שאימוץ תפיסה של שותפות תהפוך אתכם למהנדסים בעלי מחויבות אזרחית ומקצועית, אחראים לעתיד החברה הישראלית על המגוון והמורכבויות שהיא מכילה.

בשבועות הקרובים, עדי סיסו יורן, הממונה על התוכנית במכללה תקיים קבוצות מיקוד עם סטודנטים. המטרה היא לשמוע על התחושות והצרכים של קבוצות שונות במכללה. אם יש לכם מחשבות, תובנות, רעיונות ורצון ליזום ולהוביל בתחום, נשמח לפנייתכם (פרטי ההתקשרות עם עדי מופיעים באתר)

אני מזמינה אתכם לקחת חלק בתהליך.

בברכת הצלחה,

פרופסור רוזה אזהרי

נשיאה

 

 

בואו להיות מהנדסים!