הנדסת מכונות הוא ותיק בתוך תחומי ההנדסה השונים. בכל ענף בתעשיה נדרש ידע רחב ומקצועי וכלים מעשיים לתכנון נכון של מכונות ייעודיות לאותו תחום ותפעול. לכן, הנדסת מכונות הוא תחום לימודים מבוקש במשך שנים. תנאי קבלה להנדסת מכונות מטרידים לא מעט סטודנטים המעוניינים להשתלב בתחום ולקבל הכשרה מלאה ומקיפה. במוסדות רבים תנאי קבלה להנדסת מכונות כמו לתחומי הנדסה אחרים הם נוקשים מאוד. עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה בירושלים מציבה תנאי קבלה הבאים לקראת הסטודנט מתוך הבנה שתנאי קבלה נוקשים מדי גורמים לאיבוד כוח אדם איכותי וזהו הפסד לתעשיה.

לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה

תנאי קבלה להנדסת מכונות, הנדסת תוכנה ועוד הם אמנם ידידותיים בעזריאלי, אך הדבר אינו מצביע על רמת הלימודים והעומק אליו מגיעים במסגרת הלימודים. ראיה לכך היא לימודי המשך שמציעה המכללה כמו לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה. אין ספק שסטודנט בוגר לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה יוצא עם ארגז כלים מפואר המאפשר לו להשתלב בתעשיית ההייטק ולהגיע כבר עם יתרונות משמעותיים על פני מועמדים אחרים. בזכות מרצים המגיעים מהתעשיה ותכנית לימודים מתחדשת בוגרי לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה מוכנים להשתלב בתפקידים משמעותיים כבר לאחר הלימודים.

לימודי הנדסת מזון

אמנם הנדסת תוכנה היא תחום שנכנס לכל תחומי החיים, אך מזון היה תמיד הבסיס לחיים וגם ישאר. עם זאת, מזון לחלוטין אינו קשור רק לקולינריה אלא גם להנדסה- ייצור מזון. ככל שישנם יותר מוצרי מזון קנויים, כך להנדסת מזון יש תפקיד רחב יותר. לכן לימודי הנדסת מזון אשר בעזריאלי נלמדים כחלק מתואר בהנדסה פרמצבטית הם מבוקשים על ידי סטודנטים רבים וגם מסקרנים. בלימודי הנדסת מזון  לומד הסטודנט על משמעותם של חומרים המצויים במזון, כיצד ליצור מוצרי מזון שיהיו טעימים, בריאים וגם יחזיקו על המדף זמן סביר, זאת יחד עם תחום התרופות. בדומה לתנאי קבלה להנדסת מכונות, גם התנאים ללימודי הנדסת מזון הם ידידותיים ולסטודנטים שאינם עומדים ברף מוצעת מכינה ייעודית שמגדילה משמעותית את סיכוייהם להתקבל לתחום הלימודים המעניין אותם.

לימודי תואר בהנדסת מכונות בירושלים

עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה היא מהמוסדות היחידים המציעים לימודי תואר בהנדסת מכונות בירושלים. בין אם בזכות תנאי קבלה להנדסת מכונות הבאים לקראת הסטודנט, בזכות רמת לימודים גבוהה ומתן כלים מקצועיים מעולים או אווירה נעימה, בלימודי תואר בהנדסת מכונות בירושלים של מכללת עזריאלי הסטודנטים נהנים גם מהדרך וגם מהתוצאה.

קרא עוד