תחומי ההנדסה מלווים אותנו בכל תחומי החיים, החל ממחשבים ואלקטרוניקה דרך בניה, מזון ועד התחום הנחשב לעוסק בניהול, בקרה ופיקוח על תהליכים שונים- הנדסת תעשיה וניהול. כיוון שזהו תיחום רחב, תואר ראשון בתעשייה וניהול פותח הרבה מאוד דלתות וישנן אפשרויות רבות להשתלבות בעבודה. עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה בירושלים מציעה לימודי תואר ראשון בתעשייה וניהול ברמה גבוהה ומקצועית, כשתושבי ירושלים והסביבה זוכים ליתרון משמעותי בכך שאינם צריכים להתרחק מהבית.

תנאי קבלה להנדסת תעשייה וניהול

הדבר הראשון שבודקים צעירים החושבים על תואר ראשון בתעשייה וניהול הוא תנאי קבלה להנדסת תעשיה וניהול. לכל מוסד אקדמי ישנם תנאי קבלה להנדסת תעשייה וניהול שונים. אם ישנם מוסדות שמחפשים לעשות סינון קפדני מאוד של מועמדים ובכך סוגרים דלתות למועמדים שיכלו להיות מהנדסי תעשייה וניהול מצוינים, עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה בוחרת במודע להציב תנאי קבלה להנדסת תעשייה וניהול או תחומי הנדסה אחרים שהם סבירים והגיוניים ובכך מאפשרת למועמדים רבים יותר להוכיח את עצמם במהלך הלימודים המאתגרים ולהפוך למהנדסים שישתלבו היטב בתחום. סטודנטים שאינם עומדים ברף יכולים לשפר את נקודת הפתיחה באמצעות מכינה ייעודית להנדסה שמעמידה המכללה לרשותם.

לימודי מהנדס חשמל

תואר ראשון בהנדסת עשיה וניהול מקנה את ההכשרה לבקר, לתכנן ולפקח על תהליכים שונים בכל תחום. לימודי מהנדס חשמל מתמקדים בתחום ספציפי יותר העוסק במערכות חשמליות. למרות שזהו תחום ספציפי יותר, עדיין האפשרויות לעבודה שישנן לבוגר לימודי מהנדס חשמל הן עצומות. כל חברה, מפעל או ארגון מתבססים על עבודה עם מערכות חשמליות. בעזריאלי לימודי מהנדס חשמל משולבים יחד עם אלקטרוניקה כך שהכשרתו של בוגר המסלול היא רחבה יותר והוא יכול לבחור אם לעסק בתחום החשמל נטו או לשלב את תחום האלקטרוניקה והמחשבים.

לימודי הנדסת חומרים

תחום נוסף שהולך, תופס תאוצה ומתרחב הוא תחום הנדסת חומרים. זהו תחום נרחב מאוד כי בכל ענף ישנה התעסקות עם חומרים. גם בוגר תואר ראשון בתעשייה וניהול יצטרך לקבל החלטות בתכנון ובייצור על .פי סוג החומרים שישנם, התכונות שלהם והתגובות שהם יוצרים עם חומרים אחרים או בתנאי סביבה מסוימים. לימודי הנדסת חומרים מרחיבים מאוד את הידע והכלים לגבי חומרים עימם עובדים בענפי תעשייה, ממתכות דרך חומרים אורגניים ועד פלסטיק. לימודי הנדסת חומרים בעזריאלי מוגדרים כהנדסת חומרים מתקדמים עם התמחות בטכנולוגיות סביבתיות או מיקרואלקטרוניקה- שני תחומים שנחשבים לקריטיים בכל הקשור לפיתוח טכנולוגי וגם לשילוב בין חיים מודרניים ופיתוח לבין שמירה על הסביבה.

קרא עוד