תחום האלקטרוניקה מלווה את כולנו בחיי היום יום ועובר פיתוחים מואצים ולמעשה בלתי נגמרים. נראה שאין גבול לפיתוחים טכנולוגיים אליהם ניתן להגיע. לכן תואר בהנדסת אלקטרוניקה נחשב כבר שנים לתואר מבוקש מאוד. מוסדות אקדמיים רבים מציעים תואר בהנדסת אלקטרוניקה. עם זאת, סטודנטים מירושלים והסביבה הרחיקו פעמים רבות לערים אחרות בכדי לעשות את התואר. עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה בירושלים מציעה תואר בהנדסת אלקטרוניקה המשולב בהנדסת חשמל כך שבוגרי התואר מרוויחים כפול וגם נשארים קרוב לבית.

תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול

אם תואר בהנדסת אלקטרוניקה עוסק בתחום ספציפי, תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול עוסק בניהול רחב ומקיף בתוך התעשיה. בוגר תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול יכול להשתלב בעבודה בכל חברה, מפעל או ארגון. מהנדס תעשיה וניהול עוסק בניהול המערכת כולה. הוא האחראי לחבר בין קצוות ואגפים, לדאוג שתהליך ייצור מתוכנן בצורה תקינה. לתפקיד נדרשת גם ראיה מערכתית ורחבה וגם יכולת ירידה לפרטים. מכללת עזריאלי מציעה לימודי תואר בהנדסת תעשיה וניהול בירושלים השמים דגש על הקניית ידע וכלים מעשיים בתחום הטכני והניהולי.

לימודי תואר בהנדסת תעשיה וניהול בירושלים

לימודי תואר בהנדסת תעשיה וניהול שמציעה המכללה, בדומה לתואר בהנדסת אלקטרוניקה, מאפשרים לסטודנטים ללמוד באווירה נוחה, נעימה וביתית ביחס למוסדות אקדמיים אחרים בארץ. במכללה ישנה הקפדה על תנאי לימוד מצוינים הכוללים מרחבים נוחים ללימוד וגם מרחבים כיפיים למנוחה. הדבר נעשה מתוך הבנה שלימודי תואר בהנדסת תעשיה וניהול בירושלים שהם ברמה גבוהה דורשים מהסטודנטים להישאר במכללה גם לאחר סיום השיעורים ולמעשה להעביר במכללה את רוב שעות היום. החמימות, התחושה המשפחתית והעובדה שכולם מכירים את כולם ללא ספק מקלה והופכת את הלימודים למהנים ולקבל סיפוק לא רק מהתעודה אלא גם מהדרך.

תנאי קבלה להנדסת חשמל

לימודי תואר בתחומי ההנדסה השונים, החל מתואר בהנדסת אלקטרוניקה ועד תעשיה וניהול נחשבים מבוקשים ורלוונטיים מאוד. למרות זאת יש אנשים שחוששים לפנות לכיוון בגלל תנאי קבלה נוקשים הדורשים בגרות ופסיכומטרי גבוהים. תנאי קבלה להנדסת חשמל ידועים במיוחד כמחמירים. תנאי קבלה להנדסת חשמל במכללת עזריאלי הם סבירים ואינם דמיוניים מתוך בחירה. המטרה היא לאפשר לסטודנטים להגיע ללימודים במלוא המוטיבציה ולהשקיע את מיטב האנרגיות בלימודים עצמם. לימודי הנדסת חשמל במכללה הבאים במסלול אחד עם  תואר בהנדסת אלקטרוניקה מבוססים על תכנית לימודים מתחדשת ומעודכנת על פי ההתפתחויות הדינמיות בתחום. כך יוצאים הסטודנטים כשהם מוכנים לחלוטין להשתלב בעבודה.

קרא עוד