קוד קורס: 10099
3.0 נ"ז

תיאור הקורס:
ישראל מהווה עד עצם היום מרכז עולמי להיי-טק ובהיבטים רבים מובילה בחדשנות ויזמות, בעיקר בתחומי הנדסת תוכנה ומדעי המחשב.
כדי להפוך ליזמים מצליחים ומנהלים עתידיים בארגונים עכשוויים, המובילים חדשנות, על הסטודנטים להיות מוכנים לעמוד באתגרים רבים של אימוץ ויישום הלך הרוח היזמי ולסגל את המיומנויות הרלוונטיות שנקבעו בסביבה עסקית גלובלית , המשתנה ללא הרף ובמהירות רבה.
קורס זה נועד ללמד את היסודות הנחוצים להבנת ההקשר, האתגרים, האופי והתהליך של חשיבה יזמית ופיתוח חדשנות בתוך הארגונים עצמם ומחוצה להם.
יזמות מגולמת במערכת מיומנות התורמת ליכולת זיהוי הזדמנויות ויצירת מיזמים מוצלחים בכדי להפיק את המרב מהזדמנויות אלה.
צורת חשיבה מוטת חישוביות סוללת את הדרך לחשיבה יזמית. מחד גיסא , צורת חשיבה זאת מקדמת את תהליכי החדשנות לצורך ייצור מוצרי תוכנה וטכנולוגיות חדשות. מאידך, חשיבה יזמית מספקת את היסודות לשיווק ופיתוח של מוצרים וטכנולוגיות אלה ולכן תורמת לכלכלה של ימינו.
קורס זה חושף את התלמידים לתיאוריה של יזמות וחדשנות, כמו גם מציג את יישומה המעשי על ידי הצגת המושגים, השיטות, הטכניקות, התיאוריות, המודלים ותרגול של תהליכי היזמות בפועל.
בקורס ישולבו מחקר תיאורטי כמו גם תיאורי מקרה של דוגמאות אמתיות והרצאות אורח (במידת האפשר), זאת ע"מ להביא להבנה את המשמעות של הצלחות, הזדמנויות וסיכונים הכרוכים ביזמות. מכיוון שיזמות מאופיינת בשיתוף פעולה ובינתחומיות, הקורס יקדם עבודת צוות שיתופית ובינתחומית. לאור זאת, התלמידים יבצעו פרויקטים צוותיים , מבוססי שיתופי פעולה – פיתוח תוכנית עסקית מלאה והצגתה.
מטלות הקורס:
הקורס כולל כתיבה בצוות (4-6 סטודנטים) של עבודה בכתב , המהווה תכנית עסקית לפרויקט הנדסי / טכנולוגי והצגתו באנגלית על ידי כל חברי הצוות.
במהלך הסמסטר התלמידים יפתחו רעיון / מוצר ספציפי , כולל את כל שלבי המיזם: בניית הצוות וגיבוש התפיסה הטכנולוגית, הכנת ניתוח שיווקי וכלכלי, קביעת אופן ההגנה על קניין רוחני ופיתוח עסקי שלם. התהליך יסוכם בצורה של עבודה (תכנית עסקית) ויוצג בפני הכיתה, סגל המכללה ומשקיעים פוטנציאליים.
העבודה חייבת להתבצע על ידי כל חברי הצוות במהלך הקורס ותתבסס על השתתפות פעילה וניהול ישיבות צוות מקצועיות בנוכחות כל חברי הצוות.

דרישות קדם: אין
דרישות מקבילות: אין.

 

קרא עוד