מנכ"ל אינטל מקסין פסברג בפנייה לסטודנטים

מנכ"ל אינטל מקסין פסברג בפנייה לסטודנטים
סטודנטים יקרים,

אני שמחה מאוד על ההזדמנות לברך אתכם בפתיחת שנת הלימודים ולרגל פתיחת בניין ההוראה החדש של עזריאלי- המכללה להנדסה, זהו בניין מעורר השראה אבל גם מחייב.

תעשיות ההי- טק, שאינטל הינה חלק מהן הינן אחד מקטרי הצמיחה של כלכלת ישראל. בסביבת אי הוודאות בה אנו חיים ועובדים יש חשיבות רבה ליציבות תעשיות ההי- טק ולעובדה שהן משמשות עוגן כלכלי.

בראשית דרכה של מדינת ישראל, הבאים לארץ החדשה הביאו עימם תרבות של למידה והשכלה. הם היו רופאים, סופרים, מוזיקאים, מהנדסים ומתמטיקאים. בין השאר הם יצרו את הבסיס שהפך במרוצת השנים את ישראל ל- START UP NATION. בשנות התשעים הגיעה העלייה הרוסית ותרמה אף היא את תרומתה הגדולה לפיזיקה, למתמטיקה ולכל מקצועות ההנדסה, שלא נדבר על כמות התזמורות שצצו בארץ..

כיום אנחנו חייבים לייצר בעצמנו את היכולות האלה.

חוסנה של מדינת ישראל נמצא בשילוב בין הסטארט- אפים הרבים והחברות הקטנות בארץ לבין החברות הגדולות והבין לאומיות הרבות המושקעות בארץ ומחפשות את המוח הישראלי.

מיקרוסופט למשל, החליטה למקם את מרכז ה- CYBER העולמי שלה בישראל, GOOGLE פתחה מרכז פיתוח גדול וגם TOWER,  HP, MELLINOX ואינטל הן דוגמאות לכך.

מה שמביא את החברות הללו לכאן הוא הייחודיות של ההון האנושי המורכב מיצירתיות, לקיחת סיכונים והיכולת לפתור בעיות בצורה מהירה.

כמות רכישות של חברות היי- טק ישראליות על ידי חברות בינלאומיות מעידה על תכונות אלה, בין אם הרכישות הן במיליארדים כמו WAZE ובין במיליונים כמו TELEMAP.

זו הסיבה שאתם, הסטודנטים, צריכים להשקיע את מאמצי הלימודים שלכם בתחום ההי- טק, פשוט כדאי לכם כי זה העתיד!

אינטל ישראל משלבת ומנצלת תכונות אלה ומביאה לנו הרבה גאווה. אזכיר כאן רק שתי דוגמאות:

האחת היא ה- SKYLAKE שהוא הדור השלישי של מעבדי ה CORE ל- PC ולשרתים. ה- SKYLAKE תוכנן כולו באינטל חיפה והוא הטוב במעבדים של אינטל כיום, כך אמר בראיין קרזניץ' ה- CEO של אינטל העולמית.

הדוגמא השנייה היא ההחלטה של חברת אינטל להשקיע שישה מיליארד דולר בשידרוג המפעל בקריית גת כדי לאפשר יצור בטכנולוגיות עתידיות ומתקדמות של אינטל.

שתי הדוגמאות הללו מכסות למעשה את כל הספקטרום של הפעילויות של אינטל בעולם.

אינטל ירושלים מגלמת את היכולות האלה. יש לנו כאן בירושלים מגוון רחב ביותר של מקצועות, מתכנון מעבדים ותוכנה במרכז הפיתוח, דרך מהנדסי ציוד, הנדסאים וטכנאי אופרציה במפעל היצור.

ולבסוף, אינטל ירושלים מתרחבת באופן קבוע. התחלנו בשנת 1985 עם 1JR כיום ב- 2015 יש לנו כבר 8JR.

אני מזמינה אתכם, הסטודנטים בעזריאלי מכללה להנדסה, להצטרף לתעשייה של עולם ההי- טק ולקחת חלק כמהנדסים בהצלחה ובפיתוח של העתיד.

בהצלחה לכולכם,

מקסין.

גב' מקסין פסברג, מנכ"ל אינטל בעזריאלי- מכללה להנדסה ירושלים
גב' מקסין פסברג, מנכ"ל אינטל בעזריאלי- מכללה להנדסה ירושלים

בואו להיות מהנדסים!