תחום המחשבים והאלקטרוניקה הוא התחום החזק ביותר היום. ההתפתחות הטכנולוגית המואצת מורגשת כבר לא רק בתעשיית ההייטק אלא בחיי היום יום של כל אחד. במקביל לכך שהתחום נמצא חזק בתוך כל בית או משרד, הרכיבים הקשורים לאלקטרוניקה הולכים והופכים זעירים, כך שתחום שצומח היום מתוך האלקטרוניקה הוא מיקרואלקטרוניקה. תכנון ופיתוח רכיבי מיקרואלקטרוניקה וננו אלקטרוניקה נכנסים היום למיכשור רפואי, מחשבים, טלפונים ועוד. עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה בירושלים מציעה מסלול ייחודי של לימודי הנדסת חומרים עם התמקדות במיקרואלקטרוניקה.

תואר בהנדסת חשמל

מיקרואלקטרוניקה הוא תחום הנוגע הן  לחומרים והן לחשמל. תואר בהנדסת חשמל שמוצע בעזריאלי הוא למעשה תואר בחשמל ואלקטרוניקה הכולל התמקדות בשני התחומים המחוברים מאוד זה לזה. תואר בהנדסת חשמל הוא תואר פרקטי מאוד. בוגר תואר זה יוכל בהחלט להשתלב גם בתעשיית מיקרואלקטרוניקה. במיוחד בעזריאלי יקבל את כל הכלים לעבודה בתחום החשמל הנוגעת לעיבוד אותות, מעגלים חשמליים, קרינה והמרת אנרגיה וגם  כלים לפיתוחים טכנולוגיים חדשניים, ביניהם מיקרואלקטרוניקה.

תואר שני בהנדסת מכונות

אמנם בוגרי תואר ראשון בתחומי הנדסה שונים, החל מחשמל ואלקטרוניקה ועד מכונות יכולים להשתלב היטב גם עם תואר ראשון, אך כמובן שעוד התמקצעות נותנת יתרון ברור. לכן תואר שני בהנדסת מכונות הוא מבוקש מאוד. תחום המכונות .תמיד יהיה רלוונטי ונחוץ. השימוש במכונות נוגע לכל ענפי התעשיה, מתעשיית ההייטק ועד לתעשיה כבדה. בנוסף, מכונות עוברות אף הן פיתוחים טכנולוגיים וברבות מהן ישנו שכלול ושדרוג תמידי של רכיבים, כולל שילוב של מיקרואלקטרוניקה גם במכונות ענק. תואר שני בהנדסת מכונות מאפשר התמקדות, התמחות וירידה לפרטים.

לימודי תואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה

תחום המיקרואלקטרוניקה הוא פועל יוצא של התפתחות בענף החשמל והאלקטרוניקה. לימודי תואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מספקים ידע נרחב בתחום החשמל והאלקטרוניקה מהווה בסיס גם בתחום המיקרואלקטרוניקה עבור אלה המעוניינים לרדת לפרטים הקטנים ביותר ולעבוד עם רכיבים זעירים. בנוסף, לימודי תואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה פותח דלתות רבות בכל ענפי המשק, החל מתעשיית הייטק דרך תעשיות הקשורות לאנרגיה ועד מוסדות וארגונים שאינם קשורים ישירות לתעשיה אך בהחלט עושים שימוש במערכות חשמל ואלקטרוניקה מתקדמות כמו בתי חולים ומגוון רחב של מוסדות ציבוריים. אמנם ניתן למצוא ברחבי הארץ לא מעט אפשרויות של לימודי התואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה אך לא כל מקום מתמקד רק בתחומי ההנדסה ושומר על רמת לימודים גבוהה והתעדכנות מתמדת מהשטח כמו עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה בירושלים.

קרא עוד