מייסד המכללה, עוזיאל וכסלר ז"ל, הלך לעולמו

מייסד המכללה, עוזיאל וכסלר ז"ל, הלך לעולמו
20.06.2017

עזריאלי מכללה להנדסה מבכה את מותו בטרם עת של מייסד המכללה ונשיאה הראשון, מר עוזיאל וכסלר

עזריאלי מכללה להנדסה ירושלים מודיעה בצער על פטירתו של מייסד המכללה, מר עוזיאל וכסלר. עוזיאל, בן 79 במותו, יליד ירושלים, נלחם לשחרור העיר במלחמת ששת הימים כלוחם קרבי בסיירת הירושלמית. הוא זכה לתואר "יקיר ירושלים" בזכות תרומתו לבניין העיר, לאורך עשרות שנים של פעילות אמינה ואמיצה.

ב-1978 עוזיאל מונה כגזבר עיריית ירושלים. בתפקידו, תמיד ראה לנגד עיניו את טובת ירושלים ותושביה, הן בהיבט החברתי והן בהיבט הכלכלי. הוא יזם את הקמת חברות הפיתוח "מוריה ו"עדן" וחנך את הרשות לפיתוח ירושלים, בראשה גם עמד כמנהלה הראשון. הוא הוביל את הקמת מרכז ההייטק בהר חוצבים וסלילת כביש בגין. לימים גם התווה את חידוש מתחם ממילא וכיכר ספרא והוביל להקמת שכונות המגורים הר חומה, מלחה, גבעת משואה, רמת בית הכרם ורמת שלמה. תחת הנחייתו גם הוקמו טרמינל אגד החדש, תחנת הרכבת המרכזית החדשה, קניון עזריאלי במלחה ואצטדיון טדי.

תרומתו בלטה גם בתחום התרבותי: הוא הוביל את הפיכת מגדל דוד למוזיאון לתולדות ירושלים, כיהן כיו"ר תיאטרון ירושלים והיה חבר בהנהלת מוזיאון ישראל וגן החיות התנכ"י. כיו"ר קרן גבריאל שרובר הוא קידם את הקמת טיילת ארמון הנציב.

ב-1994 עוזיאל נקרא לתפקיד מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל, אבל לאחר פרישתו מהתפקיד ב-1996 הוא חזר לקדם במרץ את העיר שכה אהב. ב-1999 הוא יזם את הקמת המכללה על מנת להכשיר בירושלים כוח אדם מיומן. הוא שירת בהתנדבות כנשיא המכללה עד 2012  והמשיך לאחר מכן כיו"ר הועד המנהל וכסגן יו"ר חבר הנאמנים, תפקיד שמילא בנאמנות עד מותו.

בטקס הלוויה בבית העלמין בגבעת שאול, מאות בכירים, אנשי תעשייה, חברי כנסת ומובילי דעה הגיעו הבוקר (ג') לבית העלמין גבעת שאול לחלוק כבוד אחרון, ביניהם פרופסור אמנון שעשוע, אלוף במי"ל הרצל בודינגר, ד"ר אלון דומניס מנכ"ל קרן דוקור, דן מרידור, פרופ' יוסי לנגוצקי, העיתונאי יאיר שטרן, עופי זיסר, מנכ"ל קרן עזריאלי ומשה ליאון. ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים ספד: "כל ירושלים מזילה היום דמעה. עוזי היה איש חזון, חולם ומגשים. עוזי היה בן האנשים המרתקים והמשפיעים ביותר שהכרתי".

אמיר אלשטיין מראשי חברת טבע ויו"ר חבר הנאמנים של עזריאלי מכללה להנדסה סיפר על ההכרות בת עשרים השנה עם עוזיאל, והגדיר אותו כ"בונה ירושלים, משחרר ירושלים, מחזק הבירה, נשר, בולדוזר, אריה". בדמעות, אלשטיין אמר: "הוא דחף אותי קדימה. הוא תמיד רצה לעשות, לא לדבר. כולנו ידענו שמי שעושה את הדברים הוא עוזי".

בניו של עוזיאל עלו על הבמה ואמרו כי מכל הפרויקטים הרבים שהיה מעורב בהם, המכללה היא זו ששבתה את ליבו, מכיוון שהיא שלבה את כל מה שאהב: עזרה לצעירים, טכנולוגיה ובניית ירושלים.

עוזיאל השאיר אחריו את אישתו דניאלה, שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים בדימוס, 4 ילדים ו-6 נכדים.

                                                               עוזיאל וכסלר ז"ל
                                                                 1938-2017

בואו להיות מהנדסים!