לימודי הנדסה: 3 סיבות ללמוד הנדסה (+2 טיפים להצלחה)

האם כדאי ללמוד הנדסה? הנה כמה דברים חשובים, שכדאי לדעת לפני שבוחרים

אם בעבר היה מקובל ללכת ללמוד מקצוע מסוים כי הוא "מכובד" או כי "ההורים אמרו", אפשר לומר שהיום כולנו חכמים יותר, ומבינים שצריך ללמוד הנדסה, מפני שהעתיד של כולנו נמצא בה. הנדסה היא הדרך שבה מיושם הידע שעומד מאחורי כל דבר שמשרת אותנו – משלב התכנון ועד שלב ההוצאה לפועל.

אם הייעוד שלך הוא להצעיד את החברה שלנו קדימה, ולתכנן מכשירים ותהליכים שמשפרים את החיים של המין האנושי – הנדסה היא הדרך שלך לעשות בדיוק את זה. דרושות לך סיבות נוספות? אספנו בשבילך את 3 הסיבות הטובות ביותר לדאוג לעתיד שלך ושל כולם.

סיבה #1 – מהנדסים מרוויחים יותר

זה לא סוד. בהשוואה בין מתכנת למהנדס תוכנה, או, למשל, בהשוואה בין הנדסאי למהנדס – המשכורות הגבוהות נמצאות בכיס של המהנדסים. המהנדס סיים את התואר אחרי לימודים מעמיקים שכיסו את הצד התיאורטי וגם את הצד המעשי, ולכן בשוק התעסוקה מוערך הרבה יותר. ישראל כאומת הייטק צמאה לעוד ועוד מהנדסים מקצועיים ואיכותיים שישתבצו בחברות ובמיזמים קיימים, וכאלה שייזמו וימציאו את הדבר הגדול הבא.

סיבה #2 – עם תואר בהנדסה, אפשר לבנות על הקריירה לתקופה ארוכה

הצורך במקצועיות ובהעמקה בלימודים בהנדסה הופך את המהנדסים למבוקשים בשוק העבודה. זו הסיבה שתואר בהנדסה פותח לך דלתות רבות, ומאפשר לך לבחור את המקום שבו תצמח הקריירה שלך – או לבחור להחליף אותו במקום אחר. בעוד שאחרים עלולים לנדוד ממקום למקום ולהתקדם לאט במסלול הקריירה שלהם – מהנדסים נהנים מיציבות וממקומות עבודה איכותיים לאורך זמן.

סיבה #3 – השפעה מתחילה בהנדסה

תחום ההנדסה הוא המקום שבו משפיעים על העולם ומקדמים פרויקטים שמשנים אותו ומצעידים אותו קדימה, ומדובר בתחום שמתפתח גם בעצמו, בלי הפסקה. משעון מטוטלת דרך המכונית הראשונה ועד מצלמה תוך־גופית – ההנדסה סוללת את הדרך של העולם לעתיד טוב יותר. עתיד שבו יש מוצרים ותהליכים חשובים שעושים את החיים של כולנו איכותיים הרבה יותר וקלים הרבה יותר, ובכך מאפשרת לנו לעסוק בדברים שבאמת חשובים לנו, וליהנות מהם.

הגעת לכאן? כנראה כבר הבנת מה הבחירה הנכונה עבורך

אז הבנת שלימודי הנדסה זה בשבילך. ברור לך שהעתיד של כולנו נמצא במקצועות ההנדסה, ובעיקר העתיד שלך. נשארה רק התלבטות אחת – איפה. במכללת עזריאלי מוצעים לך 16 מסלולי לימוד – מכינה, תואר ראשון ותואר שני. הכל באווירה סטודנטיאלית, בקמפוס חדש וברמה אקדמית גבוהה. המכללה מציעה מגוון רחב של מלגות למימון שכר הלימוד האוניברסיטאי, ונוסף לזה – חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי יכולים ללמוד בשנה הראשונה באמצעות מימוש כספי הפיקדון, ויש גם מענקים נוספים (כל המידע כאן). בעצם – אין התלבטות באמת, כשיש מכללה שנותנת כל כך הרבה, ומחברת את הסטודנטים שלה עם התעשייה כחלק מפרויקטי הגמר שלהם, כך שהם משתלבים בה בקלות אחרי סיום הלימודים.

טיפ #1 להצלחה: בוחרים בתחום שמעניין אותך

כדי להצליח בלימודים (ובהמשך) – כדאי לבחור תחום לימודים וקריירה שמעניין אותך באמת, ושימשוך אותך לאורך שנים רבות. כשיש כל כך הרבה אפשרויות ותחומי לימוד, צריך רק לבחור את הדבר שבו העתיד שלך נמצא. מצאת? מרב הסיכויים שתהיה לך אפשרות להתמיד בלימודים ובעבודה אחר כך, ולהתקדם בתחום לאורך זמן רב.

טיפ #2 להצלחה: ללמוד במקום שייתן לך כלים אמיתיים ליום שאחרי

במכללת עזריאלי יש הרבה יותר מסתם לימודים. ההקפדה על הרמה האקדמית הגבוהה, יחד עם שיתופי פעולה שקושרת המכללה עם חברות ומיזמים, מעניקים לך כלים מעשיים שבעזרתם אפשר להשתלב בתעשייה לאחר סיום הלימודים. הנוחות, המלגות והאווירה מפנים אותך לעסוק בדבר החשוב ביותר – חתירה למצוינות בלימודים.

יש לך עדיין התלבטות? רוצה לשאול שאלות בקשר למסלולי הלימודים? אנחנו מזמינים אותך לפנות ליועצי הלימודים המומחים של מכללת עזריאלי, ולהספיק להירשם כבר לשנת הלימודים הקרובה.

קרא עוד