כנס אקדמיה תעשיה הראשון

כנס אקדמיה תעשיה הראשון
למעלה מ-150 חוקרים, ראשי חברות היי טק ותעשיה מתקדמת השתתפו בכנס "אקדמיה תעשייה הראשון" שערכה עזריאלי, מכללה אקדמית להנדסה בירושלים במטרה לקדם את קשרי המחקר ושתופי הפעולה המקצועיים בין המכללה לתעשייה.

בכנס לקחו חלק ראש העיר ירושלים משה ליאון, נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון, סמנכ"ל מייקרוסופט ד"ר תומר סיימון, ירון רביד מנכ"ל סיטי פס ויו"ר הוועד המנהל של מכללת עזריאלי, נשיאת מכללת עזריאלי פרופ' רוזה אזהרי, רקטורית המכללה פרופ' תמר רז נחום, סגן נשיא ומנכ"ל המכללה ד"ר רפי אבירם.

נשיאת המכללה פרופ' רוזה אזהרי מסרה בדבריה כי המכללה מהווה מוקד ידע בהנדסה בירושלים ומייחסת חשיבות רבה לקשר המקצועי עם התעשייה. קשר כזה המקדם את שני הצדדים לטובת הכלכלה. פרופ' אזהרי הוסיפה כי המכללה רואה חשיבות בסיוע לבוגריה להשתלב מיד בסיום לימודיהם בשוק העבודה ושכ- 90 אחוזים מבוגרי המכללה משתלבים בתעשייה במקצועות אותם למדו כבר בשנה הראשונה לסיום לימודיהם.

ראש העיר משה ליאון מסר כי קידום מקומות עבודה בתחום ההנדסה והמדעים בירושלים הינו אחד מיעדיו המרכזיים לשנים הקרובות, לאור זאת שבירושלים קיים פוטנציאל רב בשל הרכב האוכלוסייה והמגוון של המוסדות האקדמיים. ליאון ציין כי בתוך מספר שנים תהפוך ירושלים לבירת ההיי טק של מדינת ישראל ושלאחרונה קיים שורה של פגישות עם מנכ"לי החברות המובילות בישראל במטרה שיחלו לפעול בירושלים וכי העיריה תדאג לסייע להם בצורה המיטבית בכדי שמעברם לעיר יעשה בצורה המיטבית.

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות ציין כי מדינת ישראל היא בין המדינות המובילות בעולם בתחום ההשקעה במחקר ופיתוח, שבישראל חסרים כיום למעלה מ 15 אלף מהנדסים לשוק העבודה ושיש לחזק את הקשר בין האקדמיה לתעשייה מכיוון שבאקדמיה הישראלית יש המון ידע שלא עובר לתעשייה ויש לשנות זאת. והוסיף כי בשנה האחרונה העניקה הרשות מענקים בגובה 1.7 מיליארד שח ל 1500 פרויקטים ובהתייחסותו לעתיד ציין כי המכוניות האוטונומיות יורידו בעתיד את מספר נפגעי תאונות הדרכים בכ 80 אחוז, וכי 65 אחוז מהתלמידים שנכנסים היום לכיתה א' יעסקו בעתיד במקצועות שכלל לא קיימים היום.

 

בואו להיות מהנדסים!