זו הסיבה שיותר ויותר סטודנטים מנסים להתקבל ללימודי הנדסה אזרחית

לא כולם מצליחים להתקבל, אבל הסטודנטים שמתברגים ללימודי הנדסה אזרחית זוכים להשתלב בתחום שתמיד מתפתח ונדרש, בישראל ובעולם. הנה מה שחייבים לדעת על לימודי הנדסה אזרחית

העולם שלנו הולך ומשתנה במהירות, אבל אם יש דבר אחד שנותר זהה הוא הצורך של כולנו בבית, מקום להגיע אליו ולחיות בו.

אוכלוסיית העולם הולכת וגדלה, כך שהצורך בבניית בתים, בניינים, משרדים ומבנים נוספים נחוצים הוא ברור, והדרישה למהנדסים אזרחיים גוברת.

למה יותר ויותר סטודנטים בוחרים ללמוד הנדסה אזרחית?

יש את המומחים שחוזים שבתחומים רבים בינה מלאכותית (AI) תחליף חלק גדול מהמהנדסים, אך כשמדובר על ענף הבנייה, תמיד חשוב שיהיו אנשים אמיתיים, שיהיו מעורבים בפרויקט וייקחו עליו אחריות.

רוצה לקבל סיבות נוספות ללמוד הנדסה אזרחית? הנה הטופ 3 שלנו:

  • מגוון אפשרויות תעסוקה

    מהנדס אזרחי יכול להשתלב במגוון רחב של תפקידים, בתור שכיר או עצמאי. העבודה יכולה להיות בייעוץ, תכנון, פיקוח או ביצוע – במגוון רחב של תחומים, שכולנו זקוקים להם ופוגשים אותם מדי יום: בנייה, תשתיות, תחבורה, מים וסביבה.

  • סיפוק בעבודה ותרומה משמעותית

    העובדה שהנדסה אזרחית משיקה לתחומים רבים שמשפיעים על חיי היום-יום של כולנו, הופכת אותה לתחום חיוני, שיש לו משמעות רבה על הנעשה מסביבנו. אבל זה הרבה יותר מזה – המציאות בשטח, הנסיבות והתנאים משתנים ומציבים אתגרים אינטלקטואליים ומקצועיים, כך שהמהנדס האזרחי נדרש להיות יצירתי וחדשני.

  • שכר גבוה ותנאים טובים

    ביחס לממוצע בשוק העבודה, מהנדסים אזרחיים זוכים בדרך כלל לתנאים טובים, וכמובן, כמו בתחומים רבים נוספים, ניסיון ובכירות מעלים את רף השכר. אבל מה שמקדם אותם אפילו יותר הוא כוח המיקוח שלהם בשוק העבודה, בזכות הביקוש הגבוה למהנדסים טובים שימלאו את התפקידים הנדרשים.

למה כדאי ללמוד הנדסה אזרחית במכללת עזריאלי?

תוכנית הלימודים בהנדסה אזרחית במכללת עזריאלי היא ייחודית, בכך שהיא משלבת אספקטים של קיימות וסביבה עם הנדסת מבנים. בשנתיים הראשונות לומדים הסטודנטים את הבסיס והמבואות, וטועמים מכל העולמות שמרכיבים את המקצוע: מדעים מדויקים, מכניקה, תכנות ומחשבים. כבר בשנה השלישית ניגשים הסטודנטים לדבר האמיתי, וזוכים לבחור מסלול התמחות, שכולל פרויקט גמר מורחב. את הפרויקט מבצעים הסטודנטים בשנה השלישית והרביעית, בהנחיית מהנדסים מהתעשייה, שאיתם המכללה משתפת פעולה. אבל מלבד פרויקטי גמר מרשימים, שיתופי הפעולה האלה מניבים גם הזדמנויות לבוגרים להשתלב בתעשייה בקלות ובמהירות לאחר סיום התואר ומבחני ההסמכה.

נשמע מושלם? במכללת עזריאלי הסטודנטים זוכים לאווירה ירושלמית צעירה ותוססת, מלגות והטבות מיוחדות, וכל זה – בשכר לימוד אוניברסיטאי.

רק נשאר לך לבחור את תחום ההתמחות שמעניין אותך

במכללת עזריאלי בירושלים אפשר לבחור בין שני תחומי התמחות

ללמוד להיות מהנדסי ומהנדסות בניין – מסלול התמחות הנדסת מבנים

רוצה להיות מהנדס בניין? אם כן המסלול הזה מתאים לך.

בוגרי התכנית מתברגים בתעשייה ועוסקים בעיקר בתכן מבנים, מבני מגורים, מבנים ציבוריים, תשתיות, גשרים, מבני תעשיה ומבנים מיוחדים ועוד.

הייחוד של המסלול הוא בדגש שניתן למגוון תחומים מתקדמים בבניה בת-קיימא: יעילות אנרגטית של בניינים, אנרגיה מגולמת של חומרי בניין, הפחתת פליטות גזי חממה וכו'.

​​​​​​​תכנית הלימודים מתחילה בהקניית בסיס רחב בתחום הנדסה אזרחית. בהמשך, תקבלו הכשרה ממוקדת בתחום הנדסת מבנים, כולל כלים שדרושים למהנדס מבנים כמו חוזק המבנה, יציבותו, ביסוסו ועמידתו בהטרחות שונות כולל רוח ורעידות אדמה, שיקולי חסכון במשקל, עלות ושיקולי ביצוע.

במקביל, תרכשו את הבסיס לעסוק בפרויקטים ומחקרים שקשורים לענפי בנייה משטחים אחרים, ופיתוח מערכות מבנים חדישות ועמידות לאורך זמן.

מסלול התמחות תשתיות מים וסביבה

בעולם כולו, וגם בישראל, העניין באיכות הסביבה הולך ועולה, והצורך במהנדסים שמתמחים בתחום גובר. מסלול זה מעניק מענה מדויק לצרכי השוק ויעניק לכם תחום התמחות לוהט, ולא רק בגלל ההתחממות הגלובלית. בוגרי התוכנית יכולים לעסוק בעיקר בנושאים הקשורים להגנה על איכות הסביבה והמשאבים הטבעיים: ניצול מקורות המים, סילוק, מחזור וניצול שפכים ופסולת מוצקה, בקרת איכות מים ואוויר והגנה על בריאות הציבור.

בתכנית הלימודים תקבלו את הידע והכלים הדרושים לניתוח הבעיה הסביבתית, קביעת דרכי הטיפול, בחירה בין אלטרנטיבות טכנולוגיות שונות ותכנון מערכות שונות במסגרת הפתרון האופטימלי.

בנוסף, תרכשו רקע בניטור, בקרה, תפעול ואחזקה של מערכות סביבתיות וכן ביסוס לעבודה במחקר ופיתוח בנושאים סביבתיים וביוטכנולוגיים. ​​​​​​​

עתיד שאפשר לבנות עליו

אם תמיד חלמת לתכנן מבנים ולשלב בין תשתיות ומערכות, ליצור ביניהם את האינטראקציה המדויקת כך שתהיה מושלמת לצרכים של מי שמשתמש בהם – לימודי הנדסה אזרחית הם כנראה הבחירה הנכונה עבורך. מדובר במקצוע נדרש, שימשיך להיות כזה גם בעתיד, ויספק הכנסה ראויה וביטחון תעסוקתי. אבל כסף זה לא הכל – עבודה בהנדסה אזרחית מזמנת גם סיפוק ואתגר יום-יומיים. מעניין אותך לבנות לעצמך את העתיד? ההרשמה לשנה"ל הקרובה במכללת עזריאלי נמשכת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קרא עוד