הצהרת נגישות

הצהרת נגישות
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה רואה חשיבות רבה במתן יחס ושירות שוויוני, מכבד ובטיחותי לכלל אוכלוסיותיה, ובכלל זה– לסטודנטים, מרצים ואורחי המכללה עם מוגבלויות. עזריאלי מכללה להנדסה דוגלת במתן מענה הולם לצרכי אנשים עם מוגבלויות, כך שיוכלו לקחת חלק בפעילות המכללה,וליהנות מנגישות מלאה לנכסי ושירותי הארגון ולמידע המוצג באתר האינטרנט. התאמות בשירות נעשות בכפוף ובהתאם להוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות התשנ"ח 1998 והתקנות על פיו .

 

נגישות פיזית בקמפוס:

  • בחניון המכללה מצויות חניות נכים.
  • קיימת נגישות במעברים במסדרונות , ביחידות המנהל , במרחבי הלימוד ובמרבית הכיתות.
  • בכניסות לבנייני המכללה מצויות רמפות או מעלונים וברחבי הקמפוס הונגשו תאי שירותים.
  • בחדרי לימוד מוקצים שני מקומות ישיבה מותאמים.
  • בבניין ההוראה ( בניין 3) קיימות מעליות עם כריזה קולית.
  • קיימים מושבים נגישים בעמדות שירות.
  • אנו נמצאים בתהליך הנגשת שילוט במכללה.

 

הסדרי כניסה מיוחדים לקמפוס / וועדת חנייה:

סטודנטים עם מוגבלות קבועה בניידות ( הליכה) הזקוקים לכניסה עם רכבם למכללה ו/ או סטודנטים בעלי קשיי ניידות זמניים ( למשל בעקבות תאונה או מחלה) אשר אינם מוכרים על ידי משרד התחבורה , רשאים להגיש בקשה לאישור כניסה עם רכב למכללה לרכזת הנגישות מעיין מרק שבו.

 

נגישות השירות בקמפוס:

  1. במכללה פועל מרכז תמיכה ונגישות "אופק" עבור סטודנטים עם לקויות למידה/הפרעות קשב ומוגבלויות. במרכז הטכנולוגי ישנם עמדות לימוד עם מחשבים ובהם מותקנות טכנולוגיות מסייעות.

2. השאלת ציוד עזר לשמיעה:

מערכות שמע אישיות להשאלה : מכשירי FM אישיים, מכשירי עזר אישיים ללקויי שמיעה. המכשירים מתאימים לבעלי מכשיר שמיעה עם תדר T, וגם לשימוש עם אוזניות רגילות. המכשירים מיועדים להשאלה לסטודנטים/ אורחי המכללה. בעת מסירת המכשיר הסטודנט יקבל הדרכה על שימוש ותחזוקת המכשיר. בתמורה, הסטודנט ישאיר צ'ק פיקדון, אשר יוחזר לו בתום הסמסטר בעת החזרת המכשיר. ​לצורך השאלת מכשיר FM אישי יש לפנות אל גב' מעיין מרק שבו, טלפון: 02-6588066  או בדוא"ל: maayanmr@jce.ac.il

 

3.רכישה  והתקנת לולאות השראה בעמדות שירות.

4. לצורך הנגשת האודיטוריום אנו בתהליך התקנה של מערכת שמע באודיטוריום C-203

5. הוספת כתוביות לסרטוני המכללה.

 

הדרכות עובדים לשירות נגיש:

הדרכות חווייתיות  שנתיות לסגל המכללה ויום נגישות להעלאת  מודעות .

 

ספרייה:

אנו פועלים להקמת עמדה נגישה אשר תכלול שולחן מתכוונן , מחשב ובו תוכנת הקראה בעברית עלמה רידר 2 , text aloud  הקראה באנגלית , תוכנת  הגדלת מסך magic , תוכנת  jawsהקראת מסך לעיוורים ולקוי ראייה

 

 

 

רמת הנגישות באתר:

אנו נמצאים בתהליך הנגשת האתר האינטרנט, במטרה לאפשר לכל אדם לגלוש בנוחות ובאופן ידידותי באתר המכללה. מרבית הדפים תוכננו ועודכנו על פי תקן:

 W3C’s Web Content Accessibility Guidelines 2.0,  רמה AA.

 

דרכי פנייה לבקשות, הצעות והערות בנושא נגישות:

גב' מעיין מרק שבו, רכזת נגישות

טלפון: 02-6588066

דוא"ל: maayanmr@jce.ac.il

בואו להיות מהנדסים!