סטודנטים להנדסה בשיעור עם פרופ' תמר רז

מידע למועמד

קביעת רמת אנגלית
רמת האנגלית

המועמד לתואר בוגר בהנדסה חייב להמציא אישור על ציון התואם רמה 3 לפחות באנגלית, כפי שנקבעה על ידי תת המבחן לאנגלית בבחינה הפסיכומטרית או ציון בחינת אמי"ר / אמיר"ם – בחינת מיון לרמות אנגלית של המרכז הארצי לבחינות והערכה.

רמת האנגלית נקבעת על פי החלוקה הבאה:

ציון פרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית  ציון בבחינת אמי"ר / אמי"רם  רמת אנגלית 
134 ומעלה 234 ומעלה פטור
120-133 220-233 רמה 1
100-119 200-219 רמה 2
85-99 185-199 רמה 3 – סף הקבלה

 

מבחן אמיר"ם

מבחן אמיר"ם נועד לקביעת רמת האנגלית. המבחן ממוחשב, דהיינו, מבחן ידע באנגלית המועבר באמצעות מחשב ומשמש ככלי מיון במוסדות לימוד אקדמיים.

המבחן מיועד עבור נרשמים שאין ברשותם הגדרה של רמת האנגלית בה הם עומדים כלל (למשל הנדסאים), או שרמת האנגלית אשר נקבעה עבורם אינה מספקת (רמות 4-5), וכן עבור נרשמים המעוניינים לנסות ולשפר את הרמתם הקיימת.

במבחן שלושה סוגים של שאלות: השלמת משפטים, הבנת הנקרא וניסוח מחדש. כל השאלות במבחן הן "רבות ברירה", על הנבחן לבחור באפשרות הנכונה ביותר מתוך ארבע אפשרויות.

מבחן אמיר"ם, בודק בעיקר שליטה בשפה ומאחר ששפה אינה נרכשת בתוך שבועות אחדים, אלא בפרק זמן ארוך יותר, אין תועלת רבה בהתכוננות קצרת טווח. עם זאת, למי שלא קרא טקסטים באנגלית בשנים האחרונות, מומלץ לרענן את הידע באמצעות קריאה בפרק הזמן הסמוך לבחינה. מומלץ גם לתרגל שאלות הדומות לשאלות במבחן. שאלות כאלו ניתן למצוא באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה: www.nite.org.il

ניתן להיבחן במבחן אמיר"ם יותר מפעם אחת, אך צריך להיות הפרש של חודש לפחות בין שני מועדי הבחינה.

המבחן יתקיים בקמפוס המכללה במהלך חודשי הקיץ. תאריכים מדויקים יתפרסמו וישלחו למועמדים בהמשך.

ניתן ליצור קשר עם מרכז ייעוץ ורישום בטלפון 02-6588087 לקבלת מידע על מועד בחינה.

לייעוץ אקדמי אישי מלאו פרטיכם

צור איתנו קשר »

 אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה
שיתופי פעולה: