לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון .B.Sc הנדסת תוכנה תואר ראשון ושני

לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון .B.Sc
פרופ' רחל בן אליהו - ראש המחלקה להנדסת תוכנה

שלום וברוכים הבאים,

הנדסת תוכנה היא מקצוע דינמי וחדשני, מוכר ומוערך. לתוכנה יש כיום תפקיד מרכזי בשיפור איכות החיים ובייעול המשק הכלכלי של המדינה. כמעט כל הפעילויות בחברה המודרנית, ובכל התחומים – בנקאות, רפואה, תעופה, אנרגיה ותקשורת – מבוססות על הנדסת תוכנה. פיתוח ותכנון מערכות תוכנה מתקדמות הוא תחום ההתמחות של מהנדס התוכנה. מדובר במקצוע יצירתי ושאפתני המשפיע על תחומי פיתוח רבים וחשובים ומצמיח רעיונות עסקיים למכביר. ההתקדמות הטכנולוגית המואצת היא מקור בלתי נדלה לאתגרים חדשים ופורצי דרך בתחום הנדסת התוכנה. בחיי היומיום אנחנו נעשים תלויים יותר ויותר בתפקודן היעיל והתקין של מערכות תוכנה מורכבות. לפיכך, הולך וגובר הצורך במהנדסי תוכנה המבינים לעומק את המורכבות והסיכונים של תהליך פיתוח התוכנה.

 

מהנדס תוכנה – שכר ואפשרויות תעסוקה

אפשרויות התעסוקה כמהנדס תוכנה:
לימודי הנדסת תוכנה מעניקים תואר מהנדס תוכנה ומאפשר לבוגרי המחלקה להשתלב בפיתוח תוכנות למגוון רחב של תחומים, בחברות העוסקות בתקשורת מחשבים, בכתיבת תוכנות לניהול מידע, בפיתוח אפליקציות לסמארטפונים, בפיתוח תוכנות עיבוד תמונה, באינטרנט ועוד.
רוב הבוגרים משתלבים כיום כמהנדסי תוכנה בחברות היי-טק וכמהנדסי פיתוח בחברות עולמיות כגון אינטל ו-NDS. חלק מהבוגרים ממשיכים במסלולים אקדמיים לתואר שני במדעי המחשב ובמינהל עסקים באוניברסיטאות.

תכנית הלימודים בהנדסת תוכנה

תכנית הלימודים מכשירה את המהנדס לנהל צוות פיתוח תוכנה, לתכנן מערכות תוכנה גדולות ולעסוק בפרויקטים המשלבים תוכנה ותקשורת, אינטרנט וסמארטפונים. הסטודנטים במחלקה נהנים ממעבדת תוכנה חדישה, ממגוון סביבות פיתוח, ממתחם סיעור מוחות ומאזורי עבודה לצוותים, המדמים סביבת עבודה בתעשית ההיי-טק.

סטודנט להנדסת תוכנה לומד את מקצועות הבסיס במתמטיקה ובמדעי המחשב, ברמה שהם נלמדים לתואר ראשון במדעי המחשב. נוסף על כך הוא רוכש את התפיסה המערכתית במקצועות בעלי אופי הנדסי, כגון תקשורת ועיבוד אותות ותמונות, ולומד תיכוּן מערכות תוכנה תוך כדי פיתוחן הלכה למעשה, מערכות מידע, אינטרנט ותכנות באנדרואיד לסמארטפונים. תכנית הלימודים כוללת גם קורסים בכלכלה ובניהול עסקי, המכשירים את מהנדס התוכנה בניהול צוות פיתוח תוכנה.
פרויקט הגמר בשנה הרביעית מכין את הסטודנט להשתלבות מוצלחת בתעשיית ההיי-טק. בליווי הנחיה אישית של איש סגל אקדמי מהמכללה, משולב הסטודנט בצוות פיתוח של מפעל תעשייתי, תחת ראש צוות הפרויקט עצמו.
בתום ארבע שנות הלימודים מוענק לבוגרים תואר אקדמי "בוגר במדעים" בהנדסת תוכנה (B.Sc. in Software Engineering), כנהוג באוניברסיטאות.

הנדסת תוכנה תנאי קבלה

  • פסיכומטרי 550 לפחות
  • תעודת בגרות מלאה בממוצע 90
  • מתמטיקה 5 יח"ל בציון 70 או 4 יח"ל בציון 80
  • אנגלית 4 יח"ל בציון 70
  • רמת אנגלית בציון 85 לפחות
  • הנדסאי- הנדסאי אשר ממוצע הציונים שלו בבחינות החיצוניות של מה"ט הוא מעל 75, פטור מהצגת ציון פסיכומטרי אך חייב בכל שאר התנאים האחרים.
  • אקדמי- אשר ברשותו מעל 24 נק"ז, פטור מהצגת ציון פסיכומטרי אך חייב בכל שאר התנאים האחרים.
  • המכללה מפעילה מגוון תכניות של מכינות קדם אקדמיות, כהכנה ללימודים לקראת לימודי הנדסה לתואר ראשון.

 

 

בוגרי המחלקה

בוגרים נוספים »

לייעוץ אקדמי אישי מלאו פרטיכם

צור איתנו קשר »

 אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה
שיתופי פעולה: