הכנה לבחינה הפסיכומטרית

מכינות קדם אקדמיות

הכנה לבחינה הפסיכומטרית
הבחינה הפסיכומטרית וקורס ההכנה למועמדים של עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

הבחינה הפסיכומטרית היא כלי לחיזוי סיכויי ההצלחה בלימודים במוסדות להשכלה גבוהה, המשמש את מוסדות הלימוד למיון מועמדיהם לחוגים שונים. הבחינה מאפשרת לדרג את כל המועמדים על סולם הערכה אחיד. הציון המשולב של ציון הבחינה הפסיכומטרית והציון הממוצע של תעודת הבגרות, ממקם אתכם בסולם ציונים לפיו מוחלט האם לקבל את המועמד ללימודים אקדמיים.

לכן, הצלחתכם בבחינה הפסיכומטרית הינה חיונית על מנת שתתקבלו ללימודים אקדמיים שהינכם מעוניינים בהם.

בבחינה, שנבנית ע"י המרכז הארצי לבחינות והערכה, שלושה חלקים- חלק אחד בוחן את הידע שלכם בתחום הכמותי (שאלות במתמטיקה כמו אחוזים, גיאומטריה, תרשימים ועוד), חלק שני בוחן את הידע שלכם בתחום המילולי (אוצר מילים בעברית, הבנת הנקרא ויכולת חשיבה לוגית), וחלק שלישי בוחן את הידע שלכם באנגלית.

הבחינה הפסיכומטרית בנויה מפרקים שבהם בין 25-30 שאלות, אשר יש לפתור בזמן קצוב של 25 דקות לכל פרק. זו בחינה ארוכה (שלוש שעות ועשרים), בה צריך לפתור שאלות בזריזות וללא הפסקה. לכן, כדי להגיע מוכנים, כדאי מאד להתכונן לבחינה באמצעות קורס פסיכומטרי טוב.

הכנה לבחינה הפסיכומטרית למועמדים של עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

בתום שנת הלימודים במכינה הקדם אקדמית, יתקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית. במידה ויהיו מקומות פנויים נאפשר למועמדים למכללה, שאינם בוגרי המכינה – להצטרף ללימודים בקורס.

ההכנה תתבצע בקורס בוקר אינטנסיבי. במהלך כחודשיים, בין 2-4 מפגשי לימוד בכל שבוע.

במהלך הקורס ילווה את התלמידים מדריך הן במסגרת קבוצתית, והן באופן אישי ופרטי. בנוסף, יעמדו לרשות התלמידים עזרי תרגול רבים באתר האינטרנט הפתוח, שיהפכו את הלימודים ליעילים וגם מהנים יותר.

תרגול, תרגול ועוד תרגול – זו מילת המפתח.
לא ניתן להסתמך על ההשתתפות בשיעור בלבד, בנוסף להטמעה של החומר בצורה ויזואלית בשעורים, יחולק לכם חומר תרגול רב. החומר כולל תרגילים כמותיים ברמות שונות, כל סוגי השאלות באנגלית ובעברית, וכן מילון אוצר מילים פסיכומטרי מיוחד- הכולל את המילים הנפוצות ביותר בבחינות הפסיכומטריות.

אנו מעמידים לרשותכם את הכלים, אתם מחליטים איך, מתי וכמה להשתמש בהם. המפתח להצלחה הוא תרגול יומי-יומי רב. לכן, דאגו לפנות בכל יום מספר שעות (גם בימים שבהם מתקיים הקורס) למעבר על החומר שנלמד בשיעור ותרגולו.

חשוב לדעת כי עליכם להגיע לכל השעורים, לשאול את כל השאלות ולעשות את כל התרגילים בבית. נצלו ביעילות את המשאבים הרבים שקורס ההכנה לבחינה הפסיכומטרית מעניק לכם.

"ההצלחה לא באה אליך – אתה הולך אליה"
מרווה קולינס

שיתופי פעולה: