לימודי הנדסה פרמצבטית (הנדסת תרופות ומזון) לתואר ראשון .B.Sc הנדסה פרמצבטית

לימודי הנדסה פרמצבטית (הנדסת תרופות ומזון) לתואר ראשון .B.Sc
שלום וברוכים הבאים,

מהנדס פרמצבטיקה (מהנדס תרופות) עוסק בפיתוח תרופה מן הרעיון המחקרי אל החולה, באיכות גבוהה, תוך עמידה בסטנדרטים מחמירים ובכמויות מסחריות. המהנדס הפרמצבטי אחראי להרכב הסופי של התרופה שיביא להכוונתה באופן יעיל אל מטרתה בגוף, תוך יצירת תנאים לפעילות מטיבה מקסימאלית.

בוגרי המחלקה להנדסה פרמצבטית של עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים, מסיימים את לימודי התואר בהנדסת תרופות כאשר הם בקיאים בכל הנושאים הקשורים לפיתוחה של התרופה, באופן המאפשר להם ל"תקשר" עם כל גורמי פיתוח התרופה, למן הרופא, דרך הביולוג והכימאי, וכלה ברוקח. ידע זה הופך את הבוגרים לאטרקטיביים לתעשייה הפרמצבטית ולמוסדות מחקר אקדמיים בתחום, ומאפשר להם להשתלב במגוון משרות ביחידות מחקר ופיתוח ובקווי הייצור, בתכנון רצפות ייצור, בניהול ופיתוח מערכי אבטחה ובקרה, באנליזה מתקדמת של תרופות והתאמתן לשימוש קליני ועוד.

תכנית הלימודים בהנדסה פרמצבטית (הנדסת תרופות)

עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים היא המוסד היחידי בארץ המלמד תכנית זו.
שיתוף הפעולה של המחלקה עם התעשייה הפרמצבטית בכלל, ועם חברת טבע בפרט, חושף את הסטודנטים לנעשה בשטח, בין היתר, על ידי סיורים באתרי התעשייה ועבודה מעשית בתעשיות אלה.

לרשות הסטודנטים עומד מערך מעבדות חדישות, מהמתקדמות בארץ, שהוקמו בסיוע חברת טבע ו"הקרן לפיתוח וקדמה" המכשירות את הסטודנטים בנושאים מרכזיים בתעשייה הפרמצבטית.
בשנה האחרונה ללימודיהם מבצעים הסטודנטים במחלקה להנדסה פרמצבטית פרויקט גמר, בהנחיה משותפת של מנחה אקדמי מהמכללה ואיש תעשייה בכיר בתחום התרופות/חוקר בכיר ממכוני מחקר או מהאקדמיה.
בסיום ארבע שנות הלימודים רוכש הסטודנט תואר אקדמי בוגר במדעים בהנדסה פרמצבטית – מהנדס תרופות B.Sc. in Pharmaceutical Engineering.

נושאי לימוד עיקריים

  • לימודי יסוד במדעי הטבע
  • לימודי מדעי החיים
  • לימודי הנדסה כלליים
  • לימודים ייעודיים לתעשייה הפרמצבטית
  • תחומי בקרה של אמונות ואיכות המוצר על פי הרגולציה
  • לימודים כלליים בנושאי פארמה: ביות תרופות (targeting), זמינות ביולוגית ועוד.

 

קראו על ההבדל בין הנדסה פרמצבטית לרוקחות

משתפים איתנו פעולה
רוצה להיות מהנדס? מלא/י פרטים
אני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מהמכללה
יעוץ ורישום פועל בימי א-ה בין השעות 9:00 – 19:00 | טלפון: 9087*